Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
14.24 ч. 10.04.2021. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 2 3 [Све]
  Штампај  
Аутор Тема: morate se predstaviti  (Прочитано 15589 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114

« у: 09.35 ч. 30.10.2009. »

U redu.

33 godine, završila opštu književnost i teoriju knj., radim posao koji nije u struci.

Šta ne volim? Ne volim plošnost (više se i ne sećam porekla izraza, valjda to kaže Nabokov za Gogoljeve likove.)

Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #1 у: 10.04 ч. 30.10.2009. »

Wink U stvari sad sam skontala da se ovo ne mene ne odnosi. Ta neprijatna crvena slova pojavljuju se verovatno svima, nezavisno od dužine korisničkog staža, a odnose se samo na one koji nemaju nijednu poruku dosad. Ili ... ?
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.481

« Одговор #2 у: 10.30 ч. 30.10.2009. »

Koja crvena slova? Ja to nisam videla... Ne, ne odnosi se to na tebe, jer si stari korisnik i svi znamo da nisi robot spamer Wink

A izvini a šta je to plošnost?
Сачувана
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #3 у: 10.58 ч. 30.10.2009. »

Plošnost je nešto kao sitničavost, ništavnost, uskogrudost, zaokupljenost tričarijama, jednodimenzionalnost, (verovatno etimološki ima veze sa ploča?). Mislim da to Nabokov upotrebljava za gogoljevske situacije i likove. S tim što kod Nabokova, s obzirom da govori o Gogolju, ova reč ima dodatno, pojačano značenje.

Ili to ti je kao kada imaš u nekim romanima slojevite, zaobljene, kompleksne likove - to su najčešće junaci, i one druge, plošne - karakteriše ih nekoliko dominantnih crta, najčešće su komično ili satirično prikazani.

Ako neko zna ruski i čuo je za ovaj termin možda će uspeti bolje da objasni.

A crvena slova se vide u pozdravnoj poruci:

Здраво Ena. Да бисте имали пун приступ форуму морате се представити.
Сачувана

Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #4 у: 11.02 ч. 30.10.2009. »

Nešto kao površnost?

A ta poruka, da li se ona javlja kad se prijavljuješ na forum? Nešto je Peđa skoro nameštao, pa možda ne može da se ograniči samo na one koji imaju 0 poruka, nego je vide svi. Ja, pošto sam stalno ulogovana (ovih dana se uključujem samo od kuće, Peđa Wink), nisam videla tu poruku...
Сачувана
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #5 у: 11.09 ч. 30.10.2009. »

Recimo, s tim što ima još grđe i negativnije značenje. Moram (ponovo) da pročitam taj Nabokovljev tekst da bih ti odgovorila 100% kako treba.

Ona se javi pošto se ulogujem na forum.
Сачувана

Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #6 у: 11.48 ч. 30.10.2009. »

Цитат
Ona se javi pošto se ulogujem na forum.

Hm, čudno. Ja sam se sad izlogovala pa ulogovala i nisam je dobila. To je već pitanje za Peđu. Mislim, ne bi trebalo da ti i ja imamo razliciti režim, s obzirom da ni tvoj broj poruka nije zanemarljiv... Sacekajmo Peđu, on će valjda znati da nam razreši misteriju... Možda ima veze s kukijima ili neki takav fazon...
Сачувана
Duja
Гост
« Одговор #7 у: 13.40 ч. 30.10.2009. »

I ja sam se izlogovao i ulogovao (prvi put otkad sam se učlanio Smiley) i nisam video tu poruku.
Сачувана
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #8 у: 14.04 ч. 30.10.2009. »

Pa ne znam, mogu još samo da proverim da li će me dočekati i na kućnom računaru, gde sam stalno ulogovana, za razliku od ovog poslovnog gde se svaki put iznova prijavljujem.

Ja sam se na prvu njenu pojavu "predstavila", možda je trebalo prvo da probam da pošaljem poruku u nekom drugom podforumu, čisto da vidim da li bi mi pristup stvarno bio zabranjen.

Nakon toga sam uvidela da sam požurila, i pomislila sam da se ona svima pojavljuje bez razlike. Ali, to znači nije slučaj.

Сачувана

Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.946

« Одговор #9 у: 15.12 ч. 30.10.2009. »

Подешено је да се порука појављује само корисницима који имају нула порука. Истестирао сам то, и није ми јасно како је теби могла да се појави.

Можда си погодила у време док сам то подешавао, пошто је у једном периоду заиста приказивана свима.
Сачувана

Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #10 у: 15.59 ч. 30.10.2009. »

Wink Nemam pojma, meni se i dalje pojavljuje. Kada kliknem na crvena slova, link me vodi u tvoje objašnjenje Namena foruma ...
Сачувана

Зоран Ђорђевић
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.368

« Одговор #11 у: 20.52 ч. 30.10.2009. »

Подешено је да се порука појављује само корисницима који имају нула порука.

Као она кока-кола са без шећера. Cheesy
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић

« Одговор #12 у: 08.17 ч. 31.10.2009. »

To je bukvalno prepričan proramski kod koji se bavi ovim pitanjem.

Da li još neko ima ovaj problem, da iako ima više od nula poruka, gore mu pored imena stoji obaveštenje da treba da se predstavi?
Сачувана

Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #13 у: 09.28 ч. 31.10.2009. »

Još samo jedno pitanje. Da li je podešeno da se osobi sa 0 poruka, pošto se predstavi, ta poruka više ne pojavljuje kod sledećih logovanja?
Сачувана

metodicar
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 20

« Одговор #14 у: 11.59 ч. 31.10.2009. »

Ево мени се појавило иако имам пар порука, али неке се рачунају, неке се не рачунају, ко ће све то похватати? :) Углавном, ја сам Дејан, биолог сам и стални члан википедије.  Пошто сам приметио да чланови овог форума не воле википедију много, жеља ми је да популаришем овај сајт на овим просторима.  :) Теме су супер, а видим да има и биологије (када се расправља о еволуцији, рецимо).  Међутим, не могу баш да лажем да би ми срце препукло када бисте ме избацили са овог форума, али некада није згорег имати и чланове који размишљају другачије, зар не? :)
Сачувана
geologicharka
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:
Рударско-геолошки факултет, БУ
Име и презиме:
Ана Младеновић
Струка: геофизичар, у покушају
Поруке: 15

« Одговор #15 у: 12.13 ч. 31.10.2009. »

Цитирано: Pedja link=topic=4498. msg45521#msg45521 date=1256973429
To je bukvalno prepričan proramski kod koji se bavi ovim pitanjem.

Da li još neko ima ovaj problem, da iako ima više od nula poruka, gore mu pored imena stoji obaveštenje da treba da se predstavi?

Пише мени да не могу да имам пун приступ форуму док се не представим.  А имала сам постове раније.
Сачувана

Mente et malleo.  .  .
Miki
Гост
« Одговор #16 у: 12.28 ч. 31.10.2009. »

Ево мени се појавило иако имам пар порука, али неке се рачунају, неке се не рачунају, ко ће све то похватати? Smiley Углавном, ја сам Дејан, биолог сам и стални члан википедије.  Пошто сам приметио да чланови овог форума не воле википедију много, жеља ми је да популаришем овај сајт на овим просторима.  Smiley Теме су супер, а видим да има и биологије (када се расправља о еволуцији, рецимо).  Међутим, не могу баш да лажем да би ми срце препукло када бисте ме избацили са овог форума, али некада није згорег имати и чланове који размишљају другачије, зар не? Smiley

Добро дошао.

Иначе, знаш ти добро због чега се овде Википедија куди, ниси пао с Марса. Wink А нисмо ни ми. Wink
Сачувана
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #17 у: 12.28 ч. 31.10.2009. »

Smiley Теме су супер, а видим да има и биологије (када се расправља о еволуцији, рецимо).  Међутим, не могу баш да лажем да би ми срце препукло када бисте ме избацили са овог форума, али некада није згорег имати и чланове који размишљају другачије, зар не? Smiley

Što se mene tiče, pozdravljam različitost Smiley, i sigurna sam da i ostali tako misle.

Koliko znam niko nije bio izbačen zbog drugačijeg mišljenja, jedino se sankcionišu oni koji neposredno ili posredno vređaju druge bilo na ličnoj ili na nekim drugim osnovama, ili su tu zbog reklame. Pa i oni nakon dovoljnog broja dobronamernih upozorenja.
« Задњи пут промењено: 12.33 ч. 31.10.2009. од Ena » Сачувана

metodicar
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #18 у: 22.00 ч. 31.10.2009. »

Цитирано: Мирослав link=topic=4498. msg45538#msg45538 date=1256988483
Добро дошао.

Иначе, знаш ти добро због чега се овде Википедија куди, ниси пао с Марса.  Wink А нисмо ни ми.  Wink
Мирославе, боље вас нашао. 

Нисам пао са Марса, али најискреније, нисам баш сигуран зашто се википедија толико куди и откуд толики анимозитет, па рекох, ето да дођем да решим и ту мистерију.  :)

Ена, драго ми је да су сви људи овде добре воље, мада то по појединим постовима не бих рекао на "прву лопту".  Међутим, верујем ти.  И немој уопште да сумњаш у мене.  Па ја сам познат на википедији као човек који никога не вређа.  Нећете имати један проблемчић са мном.  И хвала ти на добродошлици, ако је ово била добродошлица. 
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић

« Одговор #19 у: 04.12 ч. 01.11.2009. »

Колико имате порука пише вам у профилу а и у основним подацима о вама уз сваку поруку коју напишете. Требало би да се обавештење да треба да се представите појављује само ако имате 0 написаних порука а обавештење нестаје одмах чим се представите (не морате да се поново пријављујете на форум).

Пробаћу да испитам зашто се неким корисницима ово обавештење приказује иако имају више од нула порука.

Нисам пао са Марса, али најискреније, нисам баш сигуран зашто се википедија толико куди и откуд толики анимозитет, па рекох, ето да дођем да решим и ту мистерију.  Smiley

Ја ти ово уопште не верујем. Википедија не лошем гласу због целокупне своје политике, а поготово српско одељење које уређује садржај на начин који пре свега није објекативан и коректан, а показало се да је добрим делом и нестручан. Овде си, наравно, добродошао каи сви други људи добре воље, али ипак гледај да не промовишеш Википедију, јер не желимо да се наши ресурси троше на такве радње. Има Википедија више него довољно својих ресурса па ни она њих неће да троши да промовише чак ни оне од којих узима садржаје.

Ако Википедија жели да се овде промовише, о томе се може разговарати, али само на комеријалној основи.
Сачувана

metodicar
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #20 у: 12.33 ч. 01.11.2009. »

Цитирано: Pedja link=topic=4498. msg45563#msg45563 date=1257045155
Ја ти ово уопште не верујем.  Википедија не лошем гласу због целокупне своје политике, а поготово српско одељење које уређује садржај на начин који пре свега није објекативан и коректан, а показало се да је добрим делом и нестручан.  Овде си, наравно, добродошао каи сви други људи добре воље, али ипак гледај да не промовишеш Википедију, јер не желимо да се наши ресурси троше на такве радње.  Има Википедија више него довољно својих ресурса па ни она њих неће да троши да промовише чак ни оне од којих узима садржаје.

Ако Википедија жели да се овде промовише, о томе се може разговарати, али само на комеријалној основи.

Занимљиво је да ти као администратор причаш о објективности и коректности, а при томе имаш овакав став према википедији?  Grin Што се стручности тиче, доста тога сам могао да видим када сте расправљали на тему еволуције.  Grin Заиста сам много могао да прочитам тамо, између осталог да је налажење фосила немогуће, да животиње имају копита на стомаку, да фосиле са аномалијама треба да проналазимо истом учесталошћу као и у музеју наказа. . . 

Хвала ти на добродошлици, али видиш, одустао сам од овог објективног и коректног форума и искрено, ако већ помињемо комерцијалну основу, не бих био члан ни да ми платите.  Некако себе не видим међу свим овим људима добре воље.   Grin Grin Grin Претпостављам да ћеш добру вољу показати тако што ћеш пошто пото обрисати ову моју поруку?  Grin Ако.  Ионако ми је био циљ да видим због чега је оваква клима на овом. . .  симпатичном форуму.  Да сте ми сви живи и здрави, поздрављам вас све.  :)
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322

« Одговор #21 у: 12.55 ч. 01.11.2009. »

Занимљиво је да ти као администратор причаш о објективности и коректности, а при томе имаш овакав став према википедији?

Peđin je stav obrazložen, i elaboriran na osnovu fakata. Wink

A dok se, s druge strane, iz ovih tvojih reči očitava kako je ’biti objektivan i korektan’ isključivo jednako ’voljeti, ljubiti i nipošto ne kriticizirati dragu nam Vikipediju’, što je daleko od ikojake objektivnosti. Roll Eyes

Што се стручности тиче, доста тога сам могао да видим када сте расправљали на тему еволуције.

Ovo i nije forum čija je tema evolucija, niti su ljudi koji se ovde skupljaju teoretičari evolucije. Ovo je forum o srpskome jeziku, a teme o kojima se u Svaštari divani samo su usputne i sporedne za ovaj forum. Što se jezičke stručnosti i kompetentnosti ovoga foruma tiče, ovaj daleko prevazilazi Vikipediju u svakom pogledu, a što, zanimljivo, nisi uspeo uočiti. Wink
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #22 у: 15.00 ч. 01.11.2009. »

Занимљиво је да ти као администратор причаш о објективности и коректности, а при томе имаш овакав став према википедији?  Grin Што се стручности тиче, доста тога сам могао да видим када сте расправљали на тему еволуције.  Grin Заиста сам много могао да прочитам тамо, између осталог да је налажење фосила немогуће, да животиње имају копита на стомаку, да фосиле са аномалијама треба да проналазимо истом учесталошћу као и у музеју наказа. . .

Врло мудар став, збиља, Методичаре. Методично, нема шта. Ти не волиш да се у питање доводи твоје знање из биологије, еволуције итд., а нарочито не од оних чији то посао није; на овом форуму учествују разумни људи, те би критику прихватили ако долази од неког стручнијег, што се не може рећи у обрнутом случају: за правописна питања су сви уредници Википедије на српском настручнији — свако зна боље и од Прћића, и од Правописа, и од Клајна, и од свих осталих неупоредиво компетентнијих да говоре о језичким питањима. Критике су наравно недобродошле. Па, таштина је загуљена ствар, шта да ти причам.

Овом приликом ти се и захваљујем: лепо је кад неко открије све карте у две поруке на форуму. Сад знамо са чиме играмо.

Претпостављам да ћеш добру вољу показати тако што ћеш пошто пото обрисати ову моју поруку?  Grin Ако.  Ионако ми је био циљ да видим због чега је оваква клима на овом. . .  симпатичном форуму.  Да сте ми сви живи и здрави, поздрављам вас све.  Smiley

Не брини, неће. Није ово Википедија. Овде волимо да другима покажемо лицемерне смешке којима је ова порука обиловала, тек да увиде са киме имају посла.

Хвала ти на добродошлици, али видиш, одустао сам од овог објективног и коректног форума и искрено, ако већ помињемо комерцијалну основу, не бих био члан ни да ми платите.  Некако себе не видим међу свим овим људима добре воље.   Grin Grin Grin

Да си се задржао на другим темама, видео би каква клима влада на овом форуму. Али ти си већ одлучио... Онда само могу рећи: путуј игумане, за манстир не питај.
Сачувана
metodicar
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #23 у: 15.14 ч. 01.11.2009. »

Цитирано: Ђорђе Божовић link=topic=4498.  msg45576#msg45576 date=1257076543
Ovo i nije forum čija je tema evolucija, niti su ljudi koji se ovde skupljaju teoretičari evolucije.   Ovo je forum o srpskome jeziku, a teme o kojima se u Svaštari divani samo su usputne i sporedne za ovaj forum.   Što se jezičke stručnosti i kompetentnosti ovoga foruma tiče, ovaj daleko prevazilazi Vikipediju u svakom pogledu, a što, zanimljivo, nisi uspeo uočiti.   Wink

Ђорђе, пошто ме већ знаш са википедије, коју си и ти беше уређивао, онда знаш да ми моћ уочавања није баш јача страна.   Заиста нисам уочио да овај форум уређују стручни и компетентни људи.   :)

Када сам помињао став вашег админа, просто сам мислио на то да ми је забрањено да кажем по коју лепу реч за википедију овде.   Тако да сам малко збуњен; Ена рече да прихватате различита гледишта, али Пеђа наводи да их наплаћујете?  Grin Уз све (или сво? (Никад нисам био сигуран.  )) поштовање Ђорђе, верујем да би и ти био збуњен на мом месту.   :)

Ипак вам једно признајем - супер је забавно овде, тако да ми је баш жао што сте ме тако "дочекали на нож", па ето, жалостан, морам да се повучем.   Уколико ме пре тога људи добре воље не протерају? Колико видим, направих много више проблема него што сам уопште планирао. 

И Мирославе, смешак је знак моје добре воље.   Па и ти када си се мени обратио, такође си упућивао смешке.   Да те подсетим:

"Иначе, знаш ти добро због чега се овде Википедија куди, ниси пао с Марса.    Wink  А нисмо ни ми.     Wink"

То су твоје речи и ето, ја их нисам схватио злонамерно, а смешке лицемерно.   :) Зашто бих их и схватио? Па ја тебе не познајем, као ни ти мене, тако да стварно немам разлог да те видим као непријатеља, па таман и кудио википедију 24 часа дневно.   :)
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #24 у: 15.36 ч. 01.11.2009. »

Исмевање ти баш и није најбоља тактика. На овом форуму знамо за „суптилне“ методе протеривања корисника који се не слажу са уређивачком политиком Википедијиних „перекватора“ (ил’ се то каже ’администратора’? Свеједно, принцип је: кадија те тужи, кадија ти суди.). Да беосте задржали Ђорђа, могли сте много тога да научите. Овде ти, нажалост, недостаје главно оружје за прогон „јеретика“ — нити си уредник овог форума, нити ћеш добити кворум за блокирање налога или удаљавање корисника који критикују милу нам, ем драгу ризницу знања.

Добродошлица коју сам ти упутио пре неколико порука још увек важи. Изволи, прикључи се разговору у другим темама, ако те нешто од тога занима, а ову јалову расправу батали. Не бих волео да мислим како си се регистровао само да би нам дрвио о „непријатељском ставу“ према ономе што тамо већ сматрате својом прћијом, а не, како би требало, добробитом свију говорника српског.

Овим закључујем своје оглашавање у овој теми.

П. С. А пошто Пеђу већ неколико пута прозиваш: он је своју добру вољу према Википедији показао неколико пута, и то тако што је интервенисао бришући коментаре са оне теме и пишући упозорења нама као учесницима овог форума да мало станемо на лопту, а заснована на притужбама са Википедије о преоштроме критиковању неких тамошњих написа и писанија.
« Задњи пут промењено: 15.42 ч. 01.11.2009. од Мирослав » Сачувана
geologicharka
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:
Име и презиме:
Ана Младеновић

« Одговор #25 у: 15.47 ч. 01.11.2009. »

Цитирано: Мирослав link=topic=4498. msg45578#msg45578 date=1257084007
за правописна питања су сви уредници Википедије на српском настручнији — свако зна боље и од Прћића, и од Правописа, и од Клајна, и од свих осталих неупоредиво компетентнијих да говоре о језичким питањима.  Критике су наравно недобродошле.

Иако сам мислила да се не огласим поводом овог, и иако не подржавам ниједну страну, молила бих да не генерализујете ствари.  Можда сте имали лоша искуства на Википедији, или сте стално читали коментаре оних који сматрају да су стручни што се правописа тиче, али мислим да није лепо са ваше стране вређати све уређиваче Википедије.  Као што мислим да није лепо писати на форуму да би писао, па макар то не било везано за тему форума или неког његовог дела.

Притом се осећам директно прозваном, јер сам и ја један од администратора на Википедији, а своје понашање не могу да уклопим у опис онога што сви администратори на Википедији раде. . .
Сачувана

Mente et malleo.  .  .
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322

« Одговор #26 у: 16.01 ч. 01.11.2009. »

(Sleže ramenima htevši da kaže kako nije pametan, stavlja ruke u džepove, i polako se fućkajući udaljava od ove teme. Na kraju postaje crna tačkica u daljini, okružena dimom cigarete.)
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #27 у: 16.06 ч. 01.11.2009. »

У реду, ово је ванредна порука. Извињавам се што сам рекао „све уреднике“, пошто се не односи на све. Самопрепознаће се они који тако чине, јер остајем при пређашњем ставу. На овом форуму се увек добронамерно указује на грешке, и никоме се не подсмева ако нешто не знају. Буду исправљани понекад и најискуснији и најкомпетентнији (не сврставам себе ту), па ни они то нису никада узели за зло, а камоли други. Она тема је изузетак из већ познатих разлога. Надам се да је овиме неспоразум решен.

(Sleže ramenima htevši da kaže kako nije pametan, stavlja ruke u džepove, i polako se fućkajući udaljava od ove teme. Na kraju postaje crna tačkica u daljini, okružena dimom cigarete.)

(А онда поветарац развеја и тај дим и роди се сунцем окупан дан, без иједног облачка на небу. Wink Крај.)
Сачувана
Психо-Делија
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457

« Одговор #28 у: 16.10 ч. 01.11.2009. »

Цитат

Завршна сцена из неког од филмова француског "новог таласа". Grin

Сачувана
Шишмиш
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: ждера
Поруке: 126

« Одговор #29 у: 17.11 ч. 01.11.2009. »

Штета. Ја очекив'о Холивуцку акцију, где побеђује Швајцернегер или Жарко Ван Дам.
Сачувана

[citation needed]
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић

« Одговор #30 у: 19.21 ч. 01.11.2009. »

Занимљиво је да ти као администратор причаш о објективности и коректности, а при томе имаш овакав став према википедији?

Po čemu tvrdiš da moj stav nije objektivan? To mi miriše na Vikipedijanski princip: sve što nam nije po volji, loše je i to ćemo da mrzimo. Tebi se možda moj stav ne sviđa ali to ne znači da on nije objektivan.

Цитат
Што се стручности тиче, доста тога сам могао да видим када сте расправљали на тему еволуције. 

Ako nisi primetio, Vokabular se bavi srpskim jezikom. Evolucija nije predmet delovanja Vokabulara. Tema o kojoj govoriš se pojavila u neobaveznom delu foruma među slobodnim temama i naravno da je daleko od stručne diskusije.

Ovo mi opet liči na klasičku vikipedijansku zamenu teza: ispade da je nepohodno da neko poznaje evoluciju da bi mogao da bude autoritet za srpski jezik. Nije to ništa neobično, navikli smo da na Vikipediji svaki čas gledamo kako admijnsitratori koji nemaju nikakve dodirne tačke sa stručnođću na temu srpskog jezika uvode pravila kojima se negiraju najveći jezički stručnjaci.

Цитат
Претпостављам да ћеш добру вољу показати тако што ћеш пошто пото обрисати ову моју поруку?

Zašto misliš da će ti neko bristi poruku? Za razliku od Vikipedije, mi ovde dozvoljavamo svakome da slobodno izražava svoje mišljenje, a brišemo poruke samo ako se za to izražavanje mišljenja koristi neki neprikladan način, na primer, vređanje, nekulturno izražavanje i slično.

Цитат
Када сам помињао став вашег админа, просто сам мислио на то да ми је забрањено да кажем по коју лепу реч за википедију овде.

Pročitaj još jednom šta ti je admin napisao i citiraj gde je rekao da ti je zabranjeno da kažeš pokoju lepu reč za Vikipediju. Jeste Vikipedijanski stil da se ljudima trpa u usta ono što nisu rekli, ali ovde se to ne radi, čak ovde ko to radi trpi sankcije. Ovde se insistira na objektivnosti i dužnom poštovanju prema sagovonicima.

Kao što ti je neko već rekao, upravo sam ja ovde reagovao kad god sam primetio nekorektan način diskusije na račun Vikipedije. Ipak, ne mogu da zabranjujem ljudima da komentarišu nakaradne stvari koje srpska Vikipedija radi sa srpskim jezikom. Ukazivanje na loše pojave u društvu koje loše utiču na srpski jezik je bitan element aktivnosti Vokabulara. Nismo mi krivi što ste vi loša pojava.

Цитат
Тако да сам малко збуњен; Ена рече да прихватате различита гледишта, али Пеђа наводи да их наплаћујете?

Nismo pričali o gledištima nego o popularizaciji Vikipedije. To si ti tako definisao, a ja sam samo komentarisao to što si rekao. Lepo ti je objašnjeno, reklamiranje Vikipedije ovde možeš da vršiš samo ako Vikipedija plati reklamni prostor. Vikipedija ima dovoljno sopstvenih resursa da se reklamira, a mi ih nemamo dovoljno i ne možemo da priuštimo da finansiramo Vikipedijine reklamne kampanje. Ja sam ti to rekao kao neko ko plaća resurse Vokabulara i mora da vodi računa da oni budu svrsishodno upotrebljavani.

Da si malo pročitao pravila video bi da je reklamiranje ovde zabranjeno. To se ne odnosi samo na Vikipediju nego na bilo koga. Ko želi da se reklamira može da nam se obrati pa ako napravimo zadovoljavajući aranžman za obe strane, biće i reklame. To ne mora biti finansijski aranžman, ali, nažalost, mi nemamo volju da omogućimo neplaćeno promovisanje Vikipedije s obzirom na njen maćehinski odnos prema svim izvorima koje ona koristi. Mi ne možemo da podržavamo i promovišemo servis koji se ponaša nekorektno i sebično prema onima koji su ga napravili.

To naravno ne znači da nije dozvoljeno ovde diskutovati o Vikipediji, ali, kao što ti rekoh, ne bih ti to savetovao, jer bi tako samo izazvao ljude da nanovo objašnjavaju sve loše strane vikipedijanske politike.

Иако сам мислила да се не огласим поводом овог, и иако не подржавам ниједну страну, молила бих да не генерализујете ствари.  Можда сте имали лоша искуства на Википедији, или сте стално читали коментаре оних који сматрају да су стручни што се правописа тиче, али мислим да није лепо са ваше стране вређати све уређиваче Википедије. 

Mislim da se Miroslav osvrnuo na zvaničnu politiku srpske Vikipedije, koju podrazumevano moraju da sprovode svi koji su na njoj angažovani. Neki ljudi koji nisu mogli da prihvate takvu politiku su prestali da budu angažovani (doduše neki su i proterani). Oni koji su ostali, verovatno takvu politiku podržavaju. Usputne štete uvek ima, nažalost, pa nastrada i poneko ni kriv ni dužan.
« Задњи пут промењено: 19.29 ч. 01.11.2009. од Pedja » Сачувана

metodicar
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #31 у: 20.20 ч. 01.11.2009. »

Цитирано: Pedja link=topic=4498.  msg45588#msg45588 date=1257099712
Po čemu tvrdiš da moj stav nije objektivan? To mi miriše na Vikipedijanski princip: sve što nam nije po volji, loše je i to ćemo da mrzimo.   Tebi se možda moj stav ne sviđa ali to ne znači da on nije objektivan. 
Зашто ти онда сматраш да мој став није објективан? Мој став се теби можда не свиђа, али то не значи да није објективан.   Ко је у праву? Али ајде нека буде да си поводом свега ти био у праву, занимају ме само две ствари.   Прва је како је могуће да ми "не саветујеш" (уопште не знам како то да схватим) да кажем ишта лепо за википедију, а још мање да је промовишем јер нема простора за тако нешто, али зато и те како има простора за ружне ствари? Међутим, с обзиром да ти плаћаш овај простор, немам замерки.   Ти свакако знаш зашто то радиш.  

Друга је зашто се толико прашине дигло око мене и око мог става? Да ли си приметио колико и каквих порука је било након моје једне у којој све што сам практично рекао је да сам википедијанац и да имам жељу да се похвално изражавам о википедији? Знаш, можда је википедијански принцип да мрзимо оно што нам није по вољи, али нећеш ми замерити ако ти кажем да нисам осетио баш много наклоности овде, иако ме макар половина од вас уопште не познаје? :) Конкретно, Мирослав и ти, а и са Ђорђем баш нисам имао много додирних тачака на википедији.   Некако имам осећај да ме је у старту дисквалификовало моје опредељење, а на форуму где је једна од тема и толеранција. 

Цитат
Mislim da se Miroslav osvrnuo na zvaničnu politiku srpske Vikipedije, koju podrazumevano moraju da sprovode svi koji su na njoj angažovani.   Neki ljudi koji nisu mogli da prihvate takvu politiku su prestali da budu angažovani (doduše neki su i proterani).   Oni koji su ostali, verovatno takvu politiku podržavaju.   Usputne štete uvek ima, nažalost, pa nastrada i poneko ni kriv ni dužan. 
И искрено, некако сам се надао да ћете се Геологичарки ипак извинити, јер је она, признаћеш, била веома коректна на овом форуму, а знам да јесте према члановима овог форума и на википедији. 
Сачувана
Соња
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
/
Име и презиме:
Соња Ђорђевић
Струка:
Поруке: 1.404

« Одговор #32 у: 21.22 ч. 01.11.2009. »

Штета. Ја очекив'о Холивуцку акцију, где побеђује Швајцернегер или Жарко Ван Дам.

Ја мис'ила да је Вандал Smiley
Сачувана
geologicharka
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:
Име и презиме:
Ана Младеновић

« Одговор #33 у: 21.40 ч. 01.11.2009. »

Цитирано: Pedja link=topic=4498. msg45588#msg45588 date=1257099712
Mislim da se Miroslav osvrnuo na zvaničnu politiku srpske Vikipedije, koju podrazumevano moraju da sprovode svi koji su na njoj angažovani.  Neki ljudi koji nisu mogli da prihvate takvu politiku su prestali da budu angažovani (doduše neki su i proterani).  Oni koji su ostali, verovatno takvu politiku podržavaju.  Usputne štete uvek ima, nažalost, pa nastrada i poneko ni kriv ni dužan.

Не знам шта подразумеваш под "званичном политиком Википедије". . .  Тамо се, као и овде, зна шта се може радити и писати, а шта не.  Пошто Википедија није форум, лично сматрам да нема потребе расправљати се око ствари које су познате.  Ако дође неки лингвиста и каже ми да се та реч каже тако и тако, ја немам разлога да му не верујем, јер је то његов посао и сигурно зна то боље од мене.  Исто је тако и са другим професијама.  Међутим, ако дође социолог (узимам као пример) и почне да лупа глупости везане за геологију, и притом је упоран у томе, не могу да прећутим и да му не објасним како ствари стоје.  Једини проблем који постоји на Википедији је што има више таквих који нису стручни, а мешају се свуда, али, Боже мој, има нас разних.  Ипак је то пројекат на коме је заступљено више области и где свако може да уређује чланке из било које области.  Али зато се, кад тад, нађе неко ко је стручан за неку област и реши проблем, ако он и постоји.

И, не знам да ли ниси видео, али напоменула сам да сам и ја један од администратора на Википедији.  И свако ко је бар мало пратио шта и како радим, могао је да види да нисам од оних који се разумеју у правопис више од лингвиста.  Па ако је званична политика да протерујемо све лингвисте, како онда ја, као неко ко се не слаже са тим, и даље уређујем тамо без икаквих проблема са било ким (сем са филозофима који знају геологију боље од геолога)? Као што рекох - није лепо генерализовати ствари. . .
Сачувана

Mente et malleo.  .  .
Miki
Гост
« Одговор #34 у: 21.51 ч. 01.11.2009. »

Невероватно. Ово изискује још једну ванредну поруку. Да ли ти само тераш инат или заиста не схваташ о чему ти се говори, Методичаре?

Зашто ти онда сматраш да мој став није објективан? Мој став се теби можда не свиђа, али то не значи да није објективан.   Ко је у праву? Али ајде нека буде да си поводом свега ти био у праву, занимају ме само две ствари. Прва је како је могуће да ми "не саветујеш" (уопште не знам како то да схватим) да кажем ишта лепо за википедију, а још мање да је промовишем јер нема простора за тако нешто, али зато и те како има простора за ружне ствари? Међутим, с обзиром да ти плаћаш овај простор, немам замерки. Ти свакако знаш зашто то радиш.

Речено ти је да не промовишеш Википедију, што би занчило ’рекламираш’. Нигде ти није речено да не смеш рећи ниједну лепу реч о њој, а то значи рећи у оквиру неке дискусије: Википедија има добар чланак о томе и томе., На Википедији је ангажовано доста људи који су стручни у својим областима. итд. Је л’ сад јасно шта се сме а шта не сме?

Ево шта ти је Пеђа одговорио, али ти упорно тераш своје:

Овде си, наравно, добродошао каи сви други људи добре воље, али ипак гледај да не промовишеш Википедију, јер не желимо да се наши ресурси троше на такве радње. Има Википедија више него довољно својих ресурса па ни она њих неће да троши да промовише чак ни оне од којих узима садржаје.

Овај сајт је много либералнији што се тиче остављана спољних веза и рекламирања других сајтова, ствари и сл. На многим другим форумима где учествујем сведок сам да прекршиоци правила без упозорења буду избачени са форума блокирањем налога.

Друго, неколико пута си љубазно позван да учествујеш у расправама на форуму, ал’ ти си се ухватио једне приче па не попушташ:

Друга је зашто се толико прашине дигло око мене и око мог става? Да ли си приметио колико и каквих порука је било након моје једне у којој све што сам практично рекао је да сам википедијанац и да имам жељу да се похвално изражавам о википедији? Знаш, можда је википедијански принцип да мрзимо оно што нам није по вољи, али нећеш ми замерити ако ти кажем да нисам осетио баш много наклоности овде, иако ме макар половина од вас уопште не познаје? Smiley Конкретно, Мирослав и ти, а и са Ђорђем баш нисам имао много додирних тачака на википедији. Некако имам осећај да ме је у старту дисквалификовало моје опредељење, а на форуму где је једна од тема и толеранција.

Овде си, наравно, добродошао каи сви други људи добре воље, али ипак гледај да не промовишеш Википедију, јер не желимо да се наши ресурси троше на такве радње.

Добро дошао.

Što se mene tiče, pozdravljam različitost Smiley, i sigurna sam da i ostali tako misle.

Koliko znam niko nije bio izbačen zbog drugačijeg mišljenja, jedino se sankcionišu oni koji neposredno ili posredno vređaju druge bilo na ličnoj ili na nekim drugim osnovama, ili su tu zbog reklame. Pa i oni nakon dovoljnog broja dobronamernih upozorenja.

Добродошлица коју сам ти упутио пре неколико порука још увек важи. Изволи, прикључи се разговору у другим темама, ако те нешто од тога занима, а ову јалову расправу батали.

Ако треба и званична молба, онда још једном: позван си да учествујеш на свим расправама које те занимају.

Цитирано: Pedja link=topic=4498.  msg45588#msg45588 date=1257099712
Mislim da se Miroslav osvrnuo na zvaničnu politiku srpske Vikipedije, koju podrazumevano moraju da sprovode svi koji su na njoj angažovani.   Neki ljudi koji nisu mogli da prihvate takvu politiku su prestali da budu angažovani (doduše neki su i proterani).   Oni koji su ostali, verovatno takvu politiku podržavaju.   Usputne štete uvek ima, nažalost, pa nastrada i poneko ni kriv ni dužan.

И искрено, некако сам се надао да ћете се Геологичарки ипак извинити, јер је она, признаћеш, била веома коректна на овом форуму, а знам да јесте према члановима овог форума и на википедији.

Не знам да ли си приметио:

Извињавам се што сам рекао „све уреднике“, пошто се не односи на све. Самопрепознаће се они који тако чине, јер остајем при пређашњем ставу. На овом форуму се увек добронамерно указује на грешке, и никоме се не подсмева ако нешто не знају. Буду исправљани понекад и најискуснији и најкомпетентнији (не сврставам себе ту), па ни они то нису никада узели за зло, а камоли други. Она тема је изузетак из већ познатих разлога. Надам се да је овиме неспоразум решен.

Не знам шта подразумеваш под "званичном политиком Википедије". . .  Тамо се, као и овде, зна шта се може радити и писати, а шта не.  Пошто Википедија није форум, лично сматрам да нема потребе расправљати се око ствари које су познате.  Ако дође неки лингвиста и каже ми да се та реч каже тако и тако, ја немам разлога да му не верујем, јер је то његов посао и сигурно зна то боље од мене.  Исто је тако и са другим професијама.  Међутим, ако дође социолог (узимам као пример) и почне да лупа глупости везане за геологију, и притом је упоран у томе, не могу да прећутим и да му не објасним како ствари стоје.  Једини проблем који постоји на Википедији је што има више таквих који нису стручни, а мешају се свуда, али, Боже мој, има нас разних.  Ипак је то пројекат на коме је заступљено више области и где свако може да уређује чланке из било које области.  Али зато се, кад тад, нађе неко ко је стручан за неку област и реши проблем, ако он и постоји.

И, не знам да ли ниси видео, али напоменула сам да сам и ја један од администратора на Википедији.  И свако ко је бар мало пратио шта и како радим, могао је да види да нисам од оних који се разумеју у правопис више од лингвиста.  Па ако је званична политика да протерујемо све лингвисте, како онда ја, као неко ко се не слаже са тим, и даље уређујем тамо без икаквих проблема са било ким (сем са филозофима који знају геологију боље од геолога)? Као што рекох - није лепо генерализовати ствари. . .

Прочитај тему „Бисери“ са српске Википедије, па ћеш видети ко се тамо прозива и зашто. Наведени су поименце сви који поступају супротно Правопису и осталим званичним нормативима гледе језика, пошто је то главни предмет критике српске Википедије на оваквом једном језичарском форуму; твоје име није до сада било на удару, тако да не схватам зашто се осећаш прозваном.
« Задњи пут промењено: 21.57 ч. 01.11.2009. од Мирослав » Сачувана
geologicharka
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:
Име и презиме:
Ана Младеновић

« Одговор #35 у: 22.14 ч. 01.11.2009. »

Наведени су поименце сви који поступају супротно Правопису и осталим званичним нормативима гледе језика,

Схватила сам ја тебе одмах, али сам после твоје поруке коментарисала Пеђину поруку. Ако су, као што и видим, наведени одређени људи који се понашају на одређени начин, не разумем онда о каквој "званичној политици" говоримо. Свако је одговоран за своје поступке, и нико од нас званично не представља ставове Википедије.
Сачувана

Mente et malleo.  .  .
metodicar
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #36 у: 22.21 ч. 01.11.2009. »

Мирославе, могу да те питам нешто, а да се не наљутиш? Да ли и Соњина претходна порука (да је мислила да сам вандал) припада порукама добродошлице? Нешто ми слабо иде увиђање очигледних ствари, а ко велим боље да питам.  :)

А иначе, ја сам попустио одавно.  Међутим, колико видим, ви таман најавите да прекинете тему, па је прекинем и ја, па онда неко наново улети и пита ме нешто или ми саопшти нешто или шта ли већ.  Или је поента да ви мени одбрусите и да ја то тако прихватим? Ако је то у питању, треба да ми кажете.  Сваки форум има своја правила, а ја не знам шта се од мене очекује. 
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #37 у: 22.27 ч. 01.11.2009. »

Мирославе, могу да те питам нешто, а да се не наљутиш? Да ли и Соњина претходна порука (да је мислила да сам вандал) припада порукама добродошлице? Нешто ми слабо иде увиђање очигледних ствари, а ко велим боље да питам.  Smiley

Може. Соња није говорила о теби, већ је дала опаску на Шишмишев коментар, а који се такође није однисио ни на кога.

А иначе, ја сам попустио одавно. Међутим, колико видим, ви таман најавите да прекинете тему, па је прекинем и ја, па онда неко наново улети и пита ме нешто или ми саопшти нешто или шта ли већ. Или је поента да ви мени одбрусите и да ја то тако прихватим? Ако је то у питању, треба да ми кажете. Сваки форум има своја правила, а ја не знам шта се од мене очекује.

http://www.vokabular.org/forum/index.php?topic=498.0

Сачувана
metodicar
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #38 у: 22.46 ч. 01.11.2009. »

Захваљујем на брзом одговору.   Само ћу за крај још да кажем да Геологичарка много има право у својој последњој поруци:
Цитирано: geologicharka link=topic=4498.  msg45594#msg45594 date=1257110058
Цитирано: Мирослав link=topic=4498.  msg45593#msg45593 date=1257108691
Наведени су поименце сви који поступају супротно Правопису и осталим званичним нормативима гледе језика,

Схватила сам ја тебе одмах, али сам после твоје поруке коментарисала Пеђину поруку.   Ако су, као што и видим, наведени одређени људи који се понашају на одређени начин, не разумем онда о каквој "званичној политици" говоримо.   Свако је одговоран за своје поступке, и нико од нас званично не представља ставове Википедије. 
То би заправо био и мој закључак.   Сада се заиста одјављујем и унапред извињавам што нећу одговорити на евентуална питања.   Надам се да сам испоштовао ставку Б1, а да нисам прекршио Ц1 и посебно, Ц2.  

Поздрављам све форумаше. 
Сачувана
Шишмиш
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: ждера
Поруке: 126

« Одговор #39 у: 02.59 ч. 02.11.2009. »

Ја мис'ила да је Вандал Smiley

Види се да немаш појма сфранцуски. Или збелгијски? Откуде ли је то убаво, мишићаво момче...
« Задњи пут промењено: 03.03 ч. 02.11.2009. од Шишмиш » Сачувана

[citation needed]
Miki
Гост
« Одговор #40 у: 08.12 ч. 02.11.2009. »

Жарко Вандал, Тома Сељак, Крик Наглас, Роберт те Дирô, Томислав Круз... Cheesy Изгледа да имамо превише слободног времена (на разини народа, хтедох рећи). Grin
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић

« Одговор #41 у: 11.58 ч. 02.11.2009. »

Зашто ти онда сматраш да мој став није објективан? Мој став се теби можда не свиђа, али то не значи да није објективан.   

Moraš prvo citirati to da sam ja rekao da tvoj stav nije objektivan, pošto to nije istina. I tu se završava diskusija oko tvoje tvrdnje.

Цитат
Прва је како је могуће да ми "не саветујеш" (уопште не знам како то да схватим) да кажем ишта лепо за википедију, а још мање да је промовишем јер нема простора за тако нешто, али зато и те како има простора за ружне ствари?

Цитат
Ne savetujem ti jer znam kakvo je ovde raspoloženje prema Vikipediji i da bi tvoj pokušaj popularisanja Vikipedije u stvari samo isprovocitao ljude da po ko zna koji put objektivno kritikuju Vikipedijansku politiku, pa bi u stvari postigao upravo obrnuto od onoga što si nameravao.

Цитат
Друга је зашто се толико прашине дигло око мене и око мог става? Да ли си приметио колико и каквих порука је било након моје једне у којој све што сам практично рекао је да сам википедијанац и да имам жељу да се похвално изражавам о википедији?

To uopšte nije tačno. Polemika nije nastala zato što si se ti izjasnio kao Vikipedijanac (uostalom to je bilo očigledno i pre nego što si se izjasnio, piše ti u profilu). Polemika je nastala kada si počeo da provociraš.

Цитат
али нећеш ми замерити ако ти кажем да нисам осетио баш много наклоности овде, иако ме макар половина од вас уопште не познаје?

Baš naprotiv, ja nisam primetio da je neko tebe lično napao, već je izražen stav koji se odnosi na Vikipediju. Ti si, provokacijom, samo izazvao da se taj stav pokaže u replikama na tvoje komentare.

Ako poslušaš moj savet i ne petljaš Vikipediju u svoje aktivnosti na Vokabularu, nećeš imati taj osećaj da ti ljudi nisu naklonjeni. Naprotiv, koliko znam na Vokabularu ima ljudi koji su istovremeno aktivni i na vikipediji i zbog toga nemaju nikakvih problema.

Dakle, nemoj provocitari i sve će biti u redu.

Цитат

Ako pogledaš malo temu unazad videćeš da joj je izvinjenje upućeno.

Схватила сам ја тебе одмах, али сам после твоје поруке коментарисала Пеђину поруку. Ако су, као што и видим, наведени одређени људи који се понашају на одређени начин, не разумем онда о каквој "званичној политици" говоримо. Свако је одговоран за своје поступке, и нико од нас званично не представља ставове Википедије.

Izvini, loše sam se izrazio. Ne radi se o zvaničnoj politici nego o redovnoj praksi koja se primenjuje na Vikipediji, a to je upravo ono što si ti opisala: o stručnim pitanjima odlučuju ljudi koji nemaju ni S od struke, a strucnjake ponižavaju i proteruju sa Vikipedije. Takve stvari često rade ljudi koji su visoko u vrhu hijerarhije Vikipedije a to znači da oni ispod njih moraju da ih slušaju. Naravno a niko ne misli da su svi administratori Vikipedije takvi, ali je snaga onih koji jesu dovoljna da sprovode praksu kakvu žele.

Verovatno zato što se baviš temom koja nije predmet našeg interesovanja nisi dolazila u dodir sa politikom koju Vikipedija sprovodi po nekim pitanjima srpskog jezika. Na Vokabularu se naravno najviše obraća pažnja na vrlo neobičan pristup Vikipedije pravilima srpskog jezika i ljudima koji se zalažu za poštovanje pravopisa i gramatike. S obzirom na uticaj Vikipedije, tako nešto je prosto nedopustivo.

To nažalost nije i jedini osnov za loše utiske koje ljudi o njoj imaju. Neki od njih su mešanje politike u sadržaje, naročito kada se radi o srpskoj kulturi i istoriji (a posebno novijoj istoriji), loš odnos prema narušavanju autorskih prava, sraman odnos prema izvorima iz kojih se preuzimaju sadržaji i slično.

No, sve to se sigurno neće odraziti na odnos ljudi prema tebi lično ili bilo kome drugom sa Vikipedije. Ovde niste kao članovi ili administratori Vikipedije. Ovde cenimo vrednosti kao što su znanje, dobru volju, i uvažavanje sagovornika a to znači d anas ne interesuje ko je ko ili šta van Vokabulara.
« Задњи пут промењено: 12.03 ч. 02.11.2009. од Pedja » Сачувана

Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић

« Одговор #42 у: 15.11 ч. 02.11.2009. »

Trebalo bi da je sada greška ispravljena i da se poruka korsiniku da treba da se predstavi pojavljuje samo ako korsinik nema nijednu napisanu poruku.

Javite da li se sada forum ponaša kako treba sa ovom porukom.
Сачувана

Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #43 у: 11.24 ч. 03.11.2009. »

Kod mene je sada ok, izgubila se.
Сачувана

geologicharka
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:
Име и презиме:
Ана Младеновић

« Одговор #44 у: 17.55 ч. 03.11.2009. »

И код мене је како треба...
Сачувана

Mente et malleo.  .  .
Тагови:
Странице: 1 2 3 [Све]
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!