Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
11.28 ч. 20.04.2021. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2] 3  Све
  Штампај  
Аутор Тема: morate se predstaviti  (Прочитано 15599 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
geologicharka
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:
Рударско-геолошки факултет, БУ
Име и презиме:
Ана Младеновић
Струка: геофизичар, у покушају
Поруке: 15

« Одговор #15 у: 12.13 ч. 31.10.2009. »

Цитирано: Pedja link=topic=4498. msg45521#msg45521 date=1256973429
To je bukvalno prepričan proramski kod koji se bavi ovim pitanjem.

Da li još neko ima ovaj problem, da iako ima više od nula poruka, gore mu pored imena stoji obaveštenje da treba da se predstavi?

Пише мени да не могу да имам пун приступ форуму док се не представим.  А имала сам постове раније.
Сачувана

Mente et malleo.  .  .
Miki
Гост
« Одговор #16 у: 12.28 ч. 31.10.2009. »

Ево мени се појавило иако имам пар порука, али неке се рачунају, неке се не рачунају, ко ће све то похватати? Smiley Углавном, ја сам Дејан, биолог сам и стални члан википедије.  Пошто сам приметио да чланови овог форума не воле википедију много, жеља ми је да популаришем овај сајт на овим просторима.  Smiley Теме су супер, а видим да има и биологије (када се расправља о еволуцији, рецимо).  Међутим, не могу баш да лажем да би ми срце препукло када бисте ме избацили са овог форума, али некада није згорег имати и чланове који размишљају другачије, зар не? Smiley

Добро дошао.

Иначе, знаш ти добро због чега се овде Википедија куди, ниси пао с Марса. Wink А нисмо ни ми. Wink
Сачувана
Ena
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114

« Одговор #17 у: 12.28 ч. 31.10.2009. »

Smiley Теме су супер, а видим да има и биологије (када се расправља о еволуцији, рецимо).  Међутим, не могу баш да лажем да би ми срце препукло када бисте ме избацили са овог форума, али некада није згорег имати и чланове који размишљају другачије, зар не? Smiley

Što se mene tiče, pozdravljam različitost Smiley, i sigurna sam da i ostali tako misle.

Koliko znam niko nije bio izbačen zbog drugačijeg mišljenja, jedino se sankcionišu oni koji neposredno ili posredno vređaju druge bilo na ličnoj ili na nekim drugim osnovama, ili su tu zbog reklame. Pa i oni nakon dovoljnog broja dobronamernih upozorenja.
« Задњи пут промењено: 12.33 ч. 31.10.2009. од Ena » Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
metodicar
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 20

« Одговор #18 у: 22.00 ч. 31.10.2009. »

Цитирано: Мирослав link=topic=4498. msg45538#msg45538 date=1256988483
Добро дошао.

Иначе, знаш ти добро због чега се овде Википедија куди, ниси пао с Марса.  Wink А нисмо ни ми.  Wink
Мирославе, боље вас нашао. 

Нисам пао са Марса, али најискреније, нисам баш сигуран зашто се википедија толико куди и откуд толики анимозитет, па рекох, ето да дођем да решим и ту мистерију.  :)

Ена, драго ми је да су сви људи овде добре воље, мада то по појединим постовима не бих рекао на "прву лопту".  Међутим, верујем ти.  И немој уопште да сумњаш у мене.  Па ја сам познат на википедији као човек који никога не вређа.  Нећете имати један проблемчић са мном.  И хвала ти на добродошлици, ако је ово била добродошлица. 
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.946

« Одговор #19 у: 04.12 ч. 01.11.2009. »

Колико имате порука пише вам у профилу а и у основним подацима о вама уз сваку поруку коју напишете. Требало би да се обавештење да треба да се представите појављује само ако имате 0 написаних порука а обавештење нестаје одмах чим се представите (не морате да се поново пријављујете на форум).

Пробаћу да испитам зашто се неким корисницима ово обавештење приказује иако имају више од нула порука.

Нисам пао са Марса, али најискреније, нисам баш сигуран зашто се википедија толико куди и откуд толики анимозитет, па рекох, ето да дођем да решим и ту мистерију.  Smiley

Ја ти ово уопште не верујем. Википедија не лошем гласу због целокупне своје политике, а поготово српско одељење које уређује садржај на начин који пре свега није објекативан и коректан, а показало се да је добрим делом и нестручан. Овде си, наравно, добродошао каи сви други људи добре воље, али ипак гледај да не промовишеш Википедију, јер не желимо да се наши ресурси троше на такве радње. Има Википедија више него довољно својих ресурса па ни она њих неће да троши да промовише чак ни оне од којих узима садржаје.

Ако Википедија жели да се овде промовише, о томе се може разговарати, али само на комеријалној основи.
Сачувана

metodicar
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #20 у: 12.33 ч. 01.11.2009. »

Цитирано: Pedja link=topic=4498. msg45563#msg45563 date=1257045155
Ја ти ово уопште не верујем.  Википедија не лошем гласу због целокупне своје политике, а поготово српско одељење које уређује садржај на начин који пре свега није објекативан и коректан, а показало се да је добрим делом и нестручан.  Овде си, наравно, добродошао каи сви други људи добре воље, али ипак гледај да не промовишеш Википедију, јер не желимо да се наши ресурси троше на такве радње.  Има Википедија више него довољно својих ресурса па ни она њих неће да троши да промовише чак ни оне од којих узима садржаје.

Ако Википедија жели да се овде промовише, о томе се може разговарати, али само на комеријалној основи.

Занимљиво је да ти као администратор причаш о објективности и коректности, а при томе имаш овакав став према википедији?  Grin Што се стручности тиче, доста тога сам могао да видим када сте расправљали на тему еволуције.  Grin Заиста сам много могао да прочитам тамо, између осталог да је налажење фосила немогуће, да животиње имају копита на стомаку, да фосиле са аномалијама треба да проналазимо истом учесталошћу као и у музеју наказа. . . 

Хвала ти на добродошлици, али видиш, одустао сам од овог објективног и коректног форума и искрено, ако већ помињемо комерцијалну основу, не бих био члан ни да ми платите.  Некако себе не видим међу свим овим људима добре воље.   Grin Grin Grin Претпостављам да ћеш добру вољу показати тако што ћеш пошто пото обрисати ову моју поруку?  Grin Ако.  Ионако ми је био циљ да видим због чега је оваква клима на овом. . .  симпатичном форуму.  Да сте ми сви живи и здрави, поздрављам вас све.  :)
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322

« Одговор #21 у: 12.55 ч. 01.11.2009. »

Занимљиво је да ти као администратор причаш о објективности и коректности, а при томе имаш овакав став према википедији?

Peđin je stav obrazložen, i elaboriran na osnovu fakata. Wink

A dok se, s druge strane, iz ovih tvojih reči očitava kako je ’biti objektivan i korektan’ isključivo jednako ’voljeti, ljubiti i nipošto ne kriticizirati dragu nam Vikipediju’, što je daleko od ikojake objektivnosti. Roll Eyes

Што се стручности тиче, доста тога сам могао да видим када сте расправљали на тему еволуције.

Ovo i nije forum čija je tema evolucija, niti su ljudi koji se ovde skupljaju teoretičari evolucije. Ovo je forum o srpskome jeziku, a teme o kojima se u Svaštari divani samo su usputne i sporedne za ovaj forum. Što se jezičke stručnosti i kompetentnosti ovoga foruma tiče, ovaj daleko prevazilazi Vikipediju u svakom pogledu, a što, zanimljivo, nisi uspeo uočiti. Wink
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #22 у: 15.00 ч. 01.11.2009. »

Занимљиво је да ти као администратор причаш о објективности и коректности, а при томе имаш овакав став према википедији?  Grin Што се стручности тиче, доста тога сам могао да видим када сте расправљали на тему еволуције.  Grin Заиста сам много могао да прочитам тамо, између осталог да је налажење фосила немогуће, да животиње имају копита на стомаку, да фосиле са аномалијама треба да проналазимо истом учесталошћу као и у музеју наказа. . .

Врло мудар став, збиља, Методичаре. Методично, нема шта. Ти не волиш да се у питање доводи твоје знање из биологије, еволуције итд., а нарочито не од оних чији то посао није; на овом форуму учествују разумни људи, те би критику прихватили ако долази од неког стручнијег, што се не може рећи у обрнутом случају: за правописна питања су сви уредници Википедије на српском настручнији — свако зна боље и од Прћића, и од Правописа, и од Клајна, и од свих осталих неупоредиво компетентнијих да говоре о језичким питањима. Критике су наравно недобродошле. Па, таштина је загуљена ствар, шта да ти причам.

Овом приликом ти се и захваљујем: лепо је кад неко открије све карте у две поруке на форуму. Сад знамо са чиме играмо.

Претпостављам да ћеш добру вољу показати тако што ћеш пошто пото обрисати ову моју поруку?  Grin Ако.  Ионако ми је био циљ да видим због чега је оваква клима на овом. . .  симпатичном форуму.  Да сте ми сви живи и здрави, поздрављам вас све.  Smiley

Не брини, неће. Није ово Википедија. Овде волимо да другима покажемо лицемерне смешке којима је ова порука обиловала, тек да увиде са киме имају посла.

Хвала ти на добродошлици, али видиш, одустао сам од овог објективног и коректног форума и искрено, ако већ помињемо комерцијалну основу, не бих био члан ни да ми платите.  Некако себе не видим међу свим овим људима добре воље.   Grin Grin Grin

Да си се задржао на другим темама, видео би каква клима влада на овом форуму. Али ти си већ одлучио... Онда само могу рећи: путуј игумане, за манстир не питај.
Сачувана
metodicar
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #23 у: 15.14 ч. 01.11.2009. »

Цитирано: Ђорђе Божовић link=topic=4498.  msg45576#msg45576 date=1257076543
Ovo i nije forum čija je tema evolucija, niti su ljudi koji se ovde skupljaju teoretičari evolucije.   Ovo je forum o srpskome jeziku, a teme o kojima se u Svaštari divani samo su usputne i sporedne za ovaj forum.   Što se jezičke stručnosti i kompetentnosti ovoga foruma tiče, ovaj daleko prevazilazi Vikipediju u svakom pogledu, a što, zanimljivo, nisi uspeo uočiti.   Wink

Ђорђе, пошто ме већ знаш са википедије, коју си и ти беше уређивао, онда знаш да ми моћ уочавања није баш јача страна.   Заиста нисам уочио да овај форум уређују стручни и компетентни људи.   :)

Када сам помињао став вашег админа, просто сам мислио на то да ми је забрањено да кажем по коју лепу реч за википедију овде.   Тако да сам малко збуњен; Ена рече да прихватате различита гледишта, али Пеђа наводи да их наплаћујете?  Grin Уз све (или сво? (Никад нисам био сигуран.  )) поштовање Ђорђе, верујем да би и ти био збуњен на мом месту.   :)

Ипак вам једно признајем - супер је забавно овде, тако да ми је баш жао што сте ме тако "дочекали на нож", па ето, жалостан, морам да се повучем.   Уколико ме пре тога људи добре воље не протерају? Колико видим, направих много више проблема него што сам уопште планирао. 

И Мирославе, смешак је знак моје добре воље.   Па и ти када си се мени обратио, такође си упућивао смешке.   Да те подсетим:

"Иначе, знаш ти добро због чега се овде Википедија куди, ниси пао с Марса.    Wink  А нисмо ни ми.     Wink"

То су твоје речи и ето, ја их нисам схватио злонамерно, а смешке лицемерно.   :) Зашто бих их и схватио? Па ја тебе не познајем, као ни ти мене, тако да стварно немам разлог да те видим као непријатеља, па таман и кудио википедију 24 часа дневно.   :)
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #24 у: 15.36 ч. 01.11.2009. »

Исмевање ти баш и није најбоља тактика. На овом форуму знамо за „суптилне“ методе протеривања корисника који се не слажу са уређивачком политиком Википедијиних „перекватора“ (ил’ се то каже ’администратора’? Свеједно, принцип је: кадија те тужи, кадија ти суди.). Да беосте задржали Ђорђа, могли сте много тога да научите. Овде ти, нажалост, недостаје главно оружје за прогон „јеретика“ — нити си уредник овог форума, нити ћеш добити кворум за блокирање налога или удаљавање корисника који критикују милу нам, ем драгу ризницу знања.

Добродошлица коју сам ти упутио пре неколико порука још увек важи. Изволи, прикључи се разговору у другим темама, ако те нешто од тога занима, а ову јалову расправу батали. Не бих волео да мислим како си се регистровао само да би нам дрвио о „непријатељском ставу“ према ономе што тамо већ сматрате својом прћијом, а не, како би требало, добробитом свију говорника српског.

Овим закључујем своје оглашавање у овој теми.

П. С. А пошто Пеђу већ неколико пута прозиваш: он је своју добру вољу према Википедији показао неколико пута, и то тако што је интервенисао бришући коментаре са оне теме и пишући упозорења нама као учесницима овог форума да мало станемо на лопту, а заснована на притужбама са Википедије о преоштроме критиковању неких тамошњих написа и писанија.
« Задњи пут промењено: 15.42 ч. 01.11.2009. од Мирослав » Сачувана
geologicharka
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:
Рударско-геолошки факултет, БУ
Име и презиме:
Ана Младеновић
Струка: геофизичар, у покушају
Поруке: 15

« Одговор #25 у: 15.47 ч. 01.11.2009. »

Цитирано: Мирослав link=topic=4498. msg45578#msg45578 date=1257084007
за правописна питања су сви уредници Википедије на српском настручнији — свако зна боље и од Прћића, и од Правописа, и од Клајна, и од свих осталих неупоредиво компетентнијих да говоре о језичким питањима.  Критике су наравно недобродошле.

Иако сам мислила да се не огласим поводом овог, и иако не подржавам ниједну страну, молила бих да не генерализујете ствари.  Можда сте имали лоша искуства на Википедији, или сте стално читали коментаре оних који сматрају да су стручни што се правописа тиче, али мислим да није лепо са ваше стране вређати све уређиваче Википедије.  Као што мислим да није лепо писати на форуму да би писао, па макар то не било везано за тему форума или неког његовог дела.

Притом се осећам директно прозваном, јер сам и ја један од администратора на Википедији, а своје понашање не могу да уклопим у опис онога што сви администратори на Википедији раде. . .
Сачувана

Mente et malleo.  .  .
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322

« Одговор #26 у: 16.01 ч. 01.11.2009. »

(Sleže ramenima htevši da kaže kako nije pametan, stavlja ruke u džepove, i polako se fućkajući udaljava od ove teme. Na kraju postaje crna tačkica u daljini, okružena dimom cigarete.)
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #27 у: 16.06 ч. 01.11.2009. »

У реду, ово је ванредна порука. Извињавам се што сам рекао „све уреднике“, пошто се не односи на све. Самопрепознаће се они који тако чине, јер остајем при пређашњем ставу. На овом форуму се увек добронамерно указује на грешке, и никоме се не подсмева ако нешто не знају. Буду исправљани понекад и најискуснији и најкомпетентнији (не сврставам себе ту), па ни они то нису никада узели за зло, а камоли други. Она тема је изузетак из већ познатих разлога. Надам се да је овиме неспоразум решен.

(Sleže ramenima htevši da kaže kako nije pametan, stavlja ruke u džepove, i polako se fućkajući udaljava od ove teme. Na kraju postaje crna tačkica u daljini, okružena dimom cigarete.)

(А онда поветарац развеја и тај дим и роди се сунцем окупан дан, без иједног облачка на небу. Wink Крај.)
Сачувана
Психо-Делија
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457

« Одговор #28 у: 16.10 ч. 01.11.2009. »

Цитат

Завршна сцена из неког од филмова француског "новог таласа". Grin

Сачувана
Шишмиш
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: ждера
Поруке: 126

« Одговор #29 у: 17.11 ч. 01.11.2009. »

Штета. Ја очекив'о Холивуцку акцију, где побеђује Швајцернегер или Жарко Ван Дам.
Сачувана

[citation needed]
Тагови:
Странице: 1 [2] 3  Све
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!