Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
03.10 ч. 18.04.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Automatska promena tastature  (Прочитано 6774 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Pedja
администратор
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.958



WWW
« у: 05.44 ч. 04.04.2007. »

Palo mi je na pamet da ne bi bilo lose kada bi veb čitači imali mogućnost da se za svaki sajt podesi koju tastaturu treba da se ukjluči. Tako bi korisnik mogao da namesti da na nekim sajtovima, kao što je recimo ovaj naš, automatski uključi ćiriličnu tastaturu.

Ne znam kako stoji stvar sa pluin-ovima za čitače i da li je to moguće izvesti kao jedan takav dodatak.
Сачувана

Miloš Stanić
сарадник
одомаћен члан
****
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 207


« Одговор #1 у: 19.26 ч. 05.04.2007. »

Pa, Peđa, mislim da je ideja genijalna i mislim da je izvodljivo pomoću Javascripta.
Jednostavno na svaku stranicu učitavaš javascript koji će imati funkciju keystroke preprocesora. Svakom input tagu dodaš onkeydown ili onkeyup event koji će svaki keystroke da procesira i da jednostavno remapira ono što se kuca.
Mislim da je potpuno izvodljivo.
Ja nisam neki Javascript guru, ali mislim da bi bilo sasvim blizu pameti da se to isprogramira. Pošto je moje znanje javascripta slabo, nisam siguran da li je moguće dodati ove event handlere i body tagu. Ako jeste, utoliko lakše, onda ni ne mora da se dodaje za svaki input tag.

Inače dobra ideja za W3C da se predloži za neki budući standard XHTML-a ili CSS-a.

A možda je moguće i da se napravi plugin za FireFox u XUL-u.
Сачувана
charmed94
Гост
« Одговор #2 у: 03.00 ч. 14.02.2010. »

Занимљиво. Има ли каквих новости у вези с овим? Да ли је неко направио нешто слично?
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!