Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
12.04 ч. 20.04.2021. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Здраво!  (Прочитано 3527 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
(: Mark :)
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 73

« у: 14.24 ч. 13.02.2010. »

Ја сам Марко Тодоровић. Ученик сам и на овај форум ћу често долазити како би уклонио све језичке недоумице и како би се припремао за такмичења.  :)
Сачувана
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.481

« Одговор #1 у: 14.48 ч. 13.02.2010. »

Добро дошао, Марко!
Сачувана
Зоран Ђорђевић
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.368

« Одговор #2 у: 14.49 ч. 13.02.2010. »

Ја сам Марко Тодоровић. Ученик сам и на овај форум ћу често долазити како би уклонио све језичке недоумице и како би се припремао за такмичења.  Smiley

Немо се љутиш, али нећеш проћи на такмичењима ако будеш писао би уместо бих.
Сачувана
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #3 у: 15.29 ч. 13.02.2010. »

Цитирано: Зоран Ђорђевић link=topic=4986. msg50422#msg50422 date=1266068982
Цитирано: Marko Todorovic link=topic=4986. msg50418#msg50418 date=1266067454
Ја сам Марко Тодоровић.  Ученик сам и на овај форум ћу често долазити како би уклонио све језичке недоумице и како би се припремао за такмичења.   :)

Немо се љутиш, али нећеш проћи на такмичењима ако будеш писао би уместо бих.

Добра шала!На Интернету грешим како бих што пре откуцао што не значи да ја тако увек пишем. У овом счучају сам погрешио код аориста помоћног глагола бити али,још једном понављам,тако нешто не чиним често. Само се ти немој бринути за мене јер прошле године сам имао двадесет поена на окружном(био сам пети разред) а шести ми је много лакши него пети,мада,тако моји пријатељи не мисле. Мислим да си из личног васпитања требао прво да пожелиш добродошлицу а тек онда у постскриптуму да упутиш на грешку.
Сачувана
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #4 у: 15.34 ч. 13.02.2010. »

Evo da preduhitrim Zorana, takođe ne bi bilo loše da praviš prostor iza znakova interpunkcije. Cilj učenja pravilnog pisanja je da se uvek pravilno piše, da nam ono uđe u naviku i da pravilno pišemo gotovo nesvesno, a ne samo da prolazimo na takmičenjima. Stoga, Internet ilii ne, ovde se trudimo da BILO ŠTA što pišemo, pišemo pravilno, pa čak i kad se svađamo, ne zaboravljamo ni na zareze, velika i mala slova, crte i crtice i sl.

Inače, da sam na tvom mestu, ja bih prvo pogledala godine onog kome se obraćam, pa bih se tek onda odlučila da istom držim bukvicu iz lepog ponašanja.
Сачувана
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #5 у: 15.46 ч. 13.02.2010. »

Цитирано: Бруни link=topic=4986. msg50425#msg50425 date=1266071690
Evo da preduhitrim Zorana, takođe ne bi bilo loše da praviš prostor iza znakova interpunkcije.  Cilj učenja pravilnog pisanja je da se uvek pravilno piše, da nam ono uđe u naviku i da pravilno pišemo gotovo nesvesno, a ne samo da prolazimo na takmičenjima.  Stoga, Internet ilii ne, ovde se trudimo da BILO ŠTA što pišemo, pišemo pravilno, pa čak i kad se svađamo, ne zaboravljamo ni na zareze, velika i mala slova, crte i crtice i sl.

Inače, da sam na tvom mestu, ja bih prvo pogledala godine onog kome se obraćam, pa bih se tek onda odlučila da istom držim bukvicu iz lepog ponašanja.

Poslušaću te za razmak posle znaka interpunkcije.  Slažem se sa tobom da uvek treba pisati pravilno ali nekada je to na Internetu teško zbog nekih znakova koji se dobijaju kombinacijom dva tastera na tastaturi.

Zar je bitno koliko ima godina? Ako ja nešto mislim o nekoj stvari ja to mišljenje slobodno mogu da izrazim.  Zar ne?
Сачувана
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #6 у: 15.50 ч. 13.02.2010. »

Naravno. Samo, ponekad nije zgoreg ujesti se za jezik, isplati se. To ti kaže osoba koja ima običaj da kaže ama baš SVE šta misli. Wink
Сачувана
Зоран Ђорђевић
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #7 у: 16.41 ч. 13.02.2010. »

Poslušaću te za razmak posle znaka interpunkcije.  Slažem se sa tobom da uvek treba pisati pravilno ali nekada je to na Internetu teško zbog nekih znakova koji se dobijaju kombinacijom dva tastera na tastaturi.

Уопште није тешко направити размак после знака интерпункције, пре отворене и после затворене заграде. Није ово мобилни, па да се штеди простор.

Наравно да имаш право да слободно изнесеш своје мишљење, али, ако је у писаном облику, добро је да буде написано како треба. Баш зато да би био јасан, недвосмислен, убедљив.
Цитат
Stoga, Internet ilii ne, ovde se trudimo da BILO ŠTA što pišemo, pišemo pravilno, pa čak i kad se svađamo, ne zaboravljamo ni na zareze, velika i mala slova, crte i crtice i sl.
Сачувана
Belopoljanski
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 821

« Одговор #8 у: 20.34 ч. 13.02.2010. »

Zar je bitno koliko ima godina? Ako ja nešto mislim o nekoj stvari ja to mišljenje slobodno mogu da izrazim.  Zar ne?

Па, битно је. А неке брзоплете утиске је боље задржати за себе, јер се може десити да су погрешни.  Wink

Добро дошао и нека је са срећом.  Smiley
Сачувана
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #9 у: 22.39 ч. 13.02.2010. »

Hvala svima!  :)
Сачувана
chiviash
одомаћен члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 230

« Одговор #10 у: 14.01 ч. 14.02.2010. »

Мислим да си из личног васпитања требао прво да пожелиш добродошлицу а тек онда у постскриптуму да упутиш на грешку.

Mozda gresim  (moja nekadasnja razredna bi te ispravila), ali mi se cini da bi trebalo da kazes ovako:
"Mislim da bi iz licnog vaspitanja prvo trebalo da pozelis...."

Nije da zakeram, ali ce ti to mozda biti zadatak na takmicenju, pa da ne omanes Wink.

Сачувана
Зоран Ђорђевић
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #11 у: 14.17 ч. 14.02.2010. »

Требао сам, признајем. Smiley
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.946

« Одговор #12 у: 21.15 ч. 16.02.2010. »

Све је то зато што неки људи никако да уклавире да је неумесно некога исправљати на лицу места, а да не говоримо о томе како је ружно некога уместо добродошлицом сачекати исправљањем, што је, нажалост, чест случај. Хајде кад се корисници са дужим, стажом, коју се међусобно познају исправљају, али кад неког новог овако дочекамо, тешко да ће он то разумети као добронамерно.

Не једном смо рекли да ако се примети нека грешка, онда ту грешку треба истаћи ван дискусије у којој је она направљена (посебна тема, приватна порука)  и тако потенцирати грешку, а не ко ју је направио.
« Задњи пут промењено: 21.31 ч. 16.02.2010. од Pedja » Сачувана

Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #13 у: 21.35 ч. 16.02.2010. »

Pa sad... Ovaj forum jeste jezički forum, posvećen srpskom jeziku, i ne bi trebalo da bilo kome zasmeta ako ga neko ispravi u nečemu, jer ovaj forum tome i služi: da naučimo, da saznamo gde pravimo greške kako bismo mogli da ih ispravimo. Kome smeta da ga ispravljaju, nije mu mesto ovde, po mom mišljenju.

S druge strane, u svemu treba imati meru. Marko je tek sleteo, a Zoran mu zalepio ćušku umesto dobrodošlice. Trebalo je ipak da malo sačeka, da se Marko prvo smesti, raspakuje kofere, skine cipele i obuče patufle, da se prvo oseti kao kod kuće, pa tek onda da mu pravi sačekušu Wink...
Сачувана
Зоран Ђорђевић
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #14 у: 21.41 ч. 16.02.2010. »

У праву сте. Погрешио сам, што иначе није мој обичај. То ми се ретко дешава.
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!