Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
23.16 ч. 28.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Хифенација српског текста  (Прочитано 34209 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Саша Грбић
гост

Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
Univerzitet u Banjaluci Centar za podršku studentima sa invaliditetom
Име и презиме:
Saša Grbić
Струка: Profesor srpskog jezika i književnosti
Поруке: 4



« Одговор #15 у: 22.14 ч. 28.02.2014. »

Pozdrav.  Dižem ovu temu iz mrtvih.  Ono što meni treba su pravila za prelom teksta na kraju reda.  Koristim softver DBT za štampanje teksta na Brajevom pismu za slijepa i slabovida lica.  U pitanju je softver DBT.  Više o softveru možete saznati ovdje.  U softver je integrisana Brajeva azbuka ali nisu pravila za hifenaciju.  Programeri su mi tražili da im pošaljem pravila za srpski jezik i oni će vidjeti šta se može tu napraviti.  Pošto sam i ja slijepo lice, bilo bi dobro ako neko ima ta pravila u elektronskoj formi da ih pošalje.
Сачувана
s.z.
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:
_
Име и презиме:
s.z.
Струка: _
Поруке: 900



« Одговор #16 у: 23.43 ч. 02.03.2014. »

Правила постоје у Правопису, али нисам сигуран како доћи до њих у електронском формату. Неко ће морати да вам их прекуца. Чекајте, ви можда не можете ово прочитати, па да напишем латиницом:

Pravila post one u pravopisu, ali nisam siguran kako doci do istih u elektronskom formatu. Neko ce morati da vam ih prekuca. Provericu sutra o kilikom se tekstu radi, pa cu ga prekucati ako budem u stanju.
Сачувана

자세히 보아야
예쁘다
오래 보아야
사랑스럽다
너도 그렇다
Jovan1982
гост

Ван мреже Ван мреже

Организација:
CMP
Име и презиме:
Jovo Krneta
Струка: programer
Поруке: 9


« Одговор #17 у: 12.55 ч. 01.09.2014. »

Trenutno pravim aplikaciju za generisanje govora iz teksta za srpski jezik.  Jedna od stvari koje su mi potrebne jeste podela reci na slogove.  Da li negde postoje jasna pravila podele? Da li je nekome poznato da li postoji neki dostupan algoritam kako se to radi sa 100% tacnosti .  Imam recnik koji se dobija uz open office koji ima preko 220 000 reci ,  sto smatram dobrom osnovom.  Ako neko ima neke korisne informacije bio bih mu zahvalan!
Сачувана
s.z.
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:
_
Име и презиме:
s.z.
Струка: _
Поруке: 900



« Одговор #18 у: 02.52 ч. 11.11.2014. »

Trenutno pravim aplikaciju za generisanje govora iz teksta za srpski jezik.  Jedna od stvari koje su mi potrebne jeste podela reci na slogove.  Da li negde postoje jasna pravila podele? Da li je nekome poznato da li postoji neki dostupan algoritam kako se to radi sa 100% tacnosti .  Imam recnik koji se dobija uz open office koji ima preko 220 000 reci ,  sto smatram dobrom osnovom.  Ako neko ima neke korisne informacije bio bih mu zahvalan!

У Граматици имате јасна правила о подели речи на слогове, али не знам ништа о алгоритмима..
Сачувана

자세히 보아야
예쁘다
오래 보아야
사랑스럽다
너도 그렇다
MasaMalinovski
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Maša Malinovski
Струка:
Поруке: 374


« Одговор #19 у: 19.42 ч. 11.11.2014. »

odgovorio sam mu ja vec bio ovde http://www.vokabular.org/forum/index.php?topic=8426.0
Сачувана
s.z.
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:
_
Име и презиме:
s.z.
Струка: _
Поруке: 900



« Одговор #20 у: 21.12 ч. 11.11.2014. »

Ах, извињавам се
Сачувана

자세히 보아야
예쁘다
오래 보아야
사랑스럽다
너도 그렇다
Саша Грбић
гост

Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
Univerzitet u Banjaluci Centar za podršku studentima sa invaliditetom
Име и презиме:
Saša Grbić
Струка: Profesor srpskog jezika i književnosti
Поруке: 4



« Одговор #21 у: 09.43 ч. 09.11.2017. »

Цитирано: s. z.  link=topic=5841. msg69152#msg69152 date=1393800229
Правила постоје у Правопису, али нисам сигуран како доћи до њих у електронском формату.  Неко ће морати да вам их прекуца.  Чекајте, ви можда не можете ово прочитати, па да напишем латиницом:

Pravila post one u pravopisu, ali nisam siguran kako doci do istih u elektronskom formatu.  Neko ce morati da vam ih prekuca.  Provericu sutra o kilikom se tekstu radi, pa cu ga prekucati ako budem u stanju. 
Немаш потребе да пишеш на латиници.  Говорни програми данас без проблема читају ћирилицу.  У сваком случају, хвала.  Имам правопис па ћу са неким да то прекуцам, преведем на енглески и пошаљем произвођачу.
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!