Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
12.02 ч. 13.05.2021. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: O spaljivanju i zaključavanju knjiga  (Прочитано 1946 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
vkv elektricar
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 54

« у: 14.13 ч. 30.09.2010. »

Ne znam da li je za poređenje ali. . . U istoriji je zabeležen primer ,,čoveka'' koji je propagirao javno spaljivanje knjiga. Prosto je neverovatno da ste temu  ,,literatura'' zaključali. Vaš izbor literature iz ove oblasti je poprilično siromašan.
Сачувана
Stoundar
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 973

« Одговор #1 у: 14.37 ч. 30.09.2010. »

A šta tu po tebi nedostaje od literature?
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322

« Одговор #2 у: 14.38 ч. 30.09.2010. »

Ako imaš predlog koju bi knjižicu trebalo dodati na spisak pravopisne literature, slobodno reci. Urednik potforuma će je rado uključiti na spisak, bude li se pokazalo da takva knjiga pripada relevantnoj literaturi koju valja pomenuti. Tema je zaključana samo forumske uređivačke pogodnosti radi — zato što to nije tema za forumaške diskusije, već više nešto nalik statičnome obaveštenju na koje nije nužno ostavljati odgovore.
Сачувана
vkv elektricar
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 54

« Одговор #3 у: 17.10 ч. 30.09.2010. »

Цитирано: Stoundar link=topic=6152. msg59576#msg59576 date=1285850221
A šta tu po tebi nedostaje od literature?
Od kada smo mi  per tu?Skromnost i nije neka vrlina naročito kada je reč o kogniciji. Evo nekih autora prigodne literature:Bugarski, Klajn, Šipka, Stevanović, Ivić, Brborić, Pešikan. . . http://www.mediafire.com/?mfmcoznymrj#1
« Задњи пут промењено: 17.30 ч. 30.09.2010. од vkv elektricar » Сачувана
Luče
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: Profesor fizičke kulture
Поруке: 152

« Одговор #4 у: 17.47 ч. 30.09.2010. »

Od kada smo mi  per tu?

Ups, i sama se osećam prozvanom, s obzirom na to da sam u rečima dobrodošlice upravo koristila per tu varijantu, a to sam, naravno, uradila nemarno, ne zato što sam nekulturna, nevaspitana ili neobrazovana.
Naime, mi ovde, na forumu, jedni druge doživljavamo potpuno prijateljski, te stoga izostaje potreba za distanciranim odnosom, što per si uglavnom sobom nosi. Stvorena je takva atmosfera da se svako oseća prijatno, bez obzira na stepen obrazovanja, poreklo, godine, profesiju... Vrlo često, i ne znamo takve podatke o svojim sagovornicima, ali nam to ne smeta da ostvarujemo prijatnu i produktivnu konverzaciju.

Evo ovde, između ostalog, ima nešto i na ovu temu: http://www.vokabular.org/forum/index.php?topic=1589.0

Vi, naravno, imate pravo da insististirate na zvaničnom obraćanju, samo pojašnjavam zbog čega smo mi izabrali ono dugo, prisnije.

Pozz

Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322

« Одговор #5 у: 19.44 ч. 30.09.2010. »

Evo nekih autora prigodne literature:Bugarski, Klajn, Šipka, Stevanović, Ivić, Brborić, Pešikan. . .

Ali ovo je spisak pravopisne literature. Obrati pažnju na namenu ovoga potforuma — ovde se diskutuje „o pravilima pisanja i izgovora u srpskom jeziku“. Profesor Bugarski se nikada nije bavio pravopisom. Stevanovića je gramatika, kao što se i u Klajna gramatika, a ne kakav pravopisni priručnik, nalazi i na linku koji si ostavio. Pešikanov se Pravopis već nalazi na spisku literature.

Jedino se slažem s time da bi se, zaista, Ivić—Klajn—Brborić—Pešikanov jezički priručnik mogao dodati u literaturu, mada nisam više siguran koliko li i on spada u "savremenu normu" (to će Joe bolje znati Wink). Smisleno bi bilo dodati Klajnov RJN, na primer.

O Šipki nema svrhe ni govoriti.
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!