Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
05.53 ч. 29.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Anne Heche  (Прочитано 11342 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
самоникли
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 134


« Одговор #15 у: 17.51 ч. 04.02.2011. »

Око чега нисам у праву? Тврдиш да није "сасвим могуће да и преци Мартина Скорсезеа своје презиме изговарају скорсȇсe, а не као што Прћић и наш стандард за ту и сличне ријечи прописују"? На основу којих аргумената?

Ако пак умишљаш да се противим стандарду, а то би се рекло по твом одговору, онда је то твој стари проблем с умишљањем ствари које форумаши нису ни написали, ни инсинуирали.


П. С. Неко од модератора ми је обрисао дугу поруку у којој ти реплицирам на ранију твоју поруку у којој се хваташ ствари које нису у вези с темом (међутим, твоја порука није обрисана, занимљиво). Претпостављам да си је у међувремено прочитао.
Сачувана
Психо-Делија
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457


« Одговор #16 у: 18.18 ч. 04.02.2011. »

У стандардном италијанском језику "s" између два вокала изговара се као "з", а у стандардном српском се то "s" транскрибује као "з". Остали изговори су супстандардни, односно нестандардни, и нису делови ове теме.

Твој проблем је понајвише у чињеници да слабо аргументујеш своје ставове, односно, аргументи су ти "танки" или никакви.
Превише употребљаваш фразе "ја мислим", "по мом мишљењу", "чуо сам Италијане како изговарају" или паушалне тврдње типа "никад нисам видио ..." итд. При том показујеш и знатну дозу неког нездравог ината (типа: е ја ћу баш по свом") иако, заправо, никога није брига хоћеш ли ти "по свом" или по "туђем". Кад промениш начин аргументације и кад на форум изиђеш са ставовима које умеш и можеш поткрепити валидним референцама - онда можемо разговарати. До тада сматрај да је наш разговор завршен.

Питаш ме на основу којих аргумената тврдим да није сасвим могуће да и преци Мартина Скорсезеа (зар није Скорсесија?) своје презиме изговарају Скорсесе ....
Контрапитање: На основу којих аргумената ТИ тврдиш да је "сасвим могуће да и преци Мартина Скорсезеа своје презиме изговарају Скорсесе"? Немој само, молим те, да ти аргуметација буде: "као што сам се уверио у Италији"! Јер то није аргумент.
Сачувана
самоникли
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 134


« Одговор #17 у: 18.48 ч. 04.02.2011. »


Твој проблем је понајвише у чињеници да слабо аргументујеш своје ставове, односно, аргументи су ти "танки" или никакви.
Превише употребљаваш фразе "ја мислим", "по мом мишљењу", "чуо сам Италијане како изговарају" или паушалне тврдње типа "никад нисам видио ..." итд. При том показујеш и знатну дозу неког нездравог ината (типа: е ја ћу баш по свом") иако, заправо, никога није брига хоћеш ли ти "по свом" или по "туђем". Кад промениш начин аргументације и кад на форум изиђеш са ставовима које умеш и можеш поткрепити валидним референцама - онда можемо разговарати. До тада сматрај да је наш разговор завршен.

Питаш ме на основу којих аргумената тврдим да није сасвим могуће да и преци Мартина Скорсезеа (зар није Скорсесија?) своје презиме изговарају Скорсесе ....
Контрапитање: На основу којих аргумената ТИ тврдиш да је "сасвим могуће да и преци Мартина Скорсезеа своје презиме изговарају Скорсесе"? Немој само, молим те, да ти аргуметација буде: "као што сам се уверио у Италији"! Јер то није аргумент.

Поруку у којој сам ти одговорио на то што моје властито мишљење на овој теми не успијеваш видјети (то је твој проблем) другачије него као аргумент против било чијег туђег мишљења или против стандарда обрисали су, али послана ти је је на п. п. Из неког разлога, мени није дозвољено јавно говорити о твом начину дискусије када теби јесте о мом. Него, зашто користиш презент, којим се може једино инсинурати да ја иначе на Форуму убјеђујем друге у нешто када напишем да нешто "ја мислим"? Зашто не користиш прошло вријеме, којим се назначава само дискусија на овој овдје теми? То што радиш је логичка фалација генерализирање. И чиниш је прилично тенденциозно, сад већ, из поруке у поруку. Друго, зашто изјаву да "нисам никад чуо" којом објашњавам разлог зашто ЈА мислим да је писање "Хејч" мање заступљено у нас - називаш "тврдњом" и "паушалном" када она то није, него ти моје уписе просто доживљаваш као тврдње?

Што се тиче твога аргумента који сам тражио: контрапитање није валидан аргумент. Нема на чему. Такође, увјерио сам се да дотично презиме изговарају скорсесе, са с, не са једном особом, него са више њих, и то у различитим  италијанским градовима. То јесте аргумент који је довољно јак да докаже да је "сасвим могуће" (напрегни се, па уочи да је то тврдња о могућности, а не о чињеници) да и преци Мартина Скорсезеа своје презиме тако изговарају.
« Задњи пут промењено: 20.09 ч. 04.02.2011. од самоникли » Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.958



WWW
« Одговор #18 у: 01.48 ч. 05.02.2011. »

Момци, дрште се теме. Лична прозивања оставите за кад се негде нађете на кафи.
Сачувана

Тагови:
Странице: 1 [2]  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!