Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
10.40 ч. 03.04.2020. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 ... 6 7 [8] 9 10
  Штампај  
Аутор Тема: Критике српског превода форума  (Прочитано 61311 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Maduixa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.014

« Одговор #105 у: 13.32 ч. 01.12.2006. »

Jeste, u pravu si. Prune. To bi onda bilo Obrisi sve poruke, zar ne?

Nikad to nisam videla. Obicno pise delete all messages.
Сачувана

Ni najtemeljnije planiranje ne može da zameni čistu sreću. Murphy /Danov zakon/
kontra
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: građevinarstvo
Поруке: 521

« Одговор #106 у: 13.47 ч. 01.12.2006. »

u principu to je vrlo slična stvar.
Ipak, meni to na jednom forumu mnogo olakšava posao. Opcija prune je odlična kada želiš da obrišeš SVE! Ovo je bitno kod npr. slučaja kada se pojave korisnici koji su tu samo radi (pazi sad jezika Cheesy ) spema, trolovanja, bustovanja i ostalih neprihvatljivih oblika ponašanja. Kada hoću da izbrišem sve njihove poruke koristim opciju prune, baš kao što tu opciju koristim i kada hoću da obrišem svaki trag njihovog prisustva na forumu. Prostom naredbom "prune user" nema više nikakvog traga da ga je ikada bilo.
Kada želim da obrišem njegove poruke, ali ne i njega koristim opciju delete.
U suštini u oba slučaja je brisanje, samo što kod prune opcije brišem temeljno, brišem sve i nema povratka.
Valjda sam bila jasna, znam se rasplinuti u objašnjavanju.
Сачувана
Maduixa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #107 у: 14.42 ч. 01.12.2006. »

E, ne bih da budem davež i zakeralo.... Vidim da je već popravljeno ono što primetih u poslednjem postu....

Medjutim...

Čini mi se da je pravilnije reći: Forum Vokabular, nego Vokabular Forum.
Сачувана

Maduixa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #108 у: 14.46 ч. 01.12.2006. »

u principu to je vrlo slična stvar.
Ipak, meni to na jednom forumu mnogo olakšava posao. Opcija prune je odlična kada želiš da obrišeš SVE! Ovo je bitno kod npr. slučaja kada se pojave korisnici koji su tu samo radi (pazi sad jezika Cheesy ) spema, trolovanja, bustovanja i ostalih neprihvatljivih oblika ponašanja. Kada hoću da izbrišem sve njihove poruke koristim opciju prune, baš kao što tu opciju koristim i kada hoću da obrišem svaki trag njihovog prisustva na forumu. Prostom naredbom "prune user" nema više nikakvog traga da ga je ikada bilo.
Kada želim da obrišem njegove poruke, ali ne i njega koristim opciju delete.
U suštini u oba slučaja je brisanje, samo što kod prune opcije brišem temeljno, brišem sve i nema povratka.
Valjda sam bila jasna, znam se rasplinuti u objašnjavanju.

Aaaaa!
Pa sad mi je jasno...
Da nije onda to blokirati?
Сачувана

alcesta
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.865

« Одговор #109 у: 15.37 ч. 01.12.2006. »

Ne, blokirati bi bilo ban (ako hoćeš nekog da izbaciš). Prune bi valjda bilo potpuno brisanje, u nedostatku našeg sinonima za delete... ili još bolje ako sinonim nađemo u međuvremenu. Wink
Сачувана
Maduixa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #110 у: 15.58 ч. 01.12.2006. »

Ma nije, alcesta, ban je izbaciti. Grin Kad je neko baniran onda znaci da je proteran sa foruma i to kompletno i nepovratno. Barem do sada po forumima je rec BANNING/BANNED uvek tako upotrebljavana. Koliko ja znam, ako te neko davi, mozes da ga blokiras (block) i onda jednostavno ne vidis ni sta je pisao, niti imas obavestenje da ti je poslao email ili PM, jednostavno, kao da ne postoji, kako rece kontra.
Сачувана

alcesta
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #111 у: 16.02 ч. 01.12.2006. »

A, pa onda ja tebe nisam razumela. Znam šta je ban, naravno, to i napisah gore. Ali kad nekog prunuješ ti ga STVARNO obrišeš, nema ga više na forumu, a kad ga blokiraš samo ga ti ne vidiš, a ostali ga vide i njegove poruke i dalje stoje tu.

Evo sad sam pošla da pogledam tu opciju... radi se o privatnim porukama, tako da može prosto da stoji "obriši poruke". Smiley
« Задњи пут промењено: 16.05 ч. 01.12.2006. од alcesta » Сачувана
Maduixa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #112 у: 16.17 ч. 01.12.2006. »

cekaj, ban mogu da urade samo moderatori ili administratori. ne moze obican korisnik da banuje nekoga.
Bice da je to prune ovo sto kaze kontra, a sto ja zovem blocking. osim ako na nekim forumima nije dozvoljeno da se korisnici brisu sami izmedju sebe, sto mi malo nelogicno zvuci.
Obican korisnik moze da ugodi sebi koga hoce da vidi a koga ne, ali ne moze da odredjuje ko ce da ima pristup forumu a ko ne.  To rade administratori.
Сачувана

alcesta
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #113 у: 16.43 ч. 01.12.2006. »

Mislim da je nesporazum nastao otuda što kontra i jeste administrator na forumu o kome govori, pa je govorila s tačke gledišta koja nije dostupna običnim smrtnicima. Grin I ona pod prunom misli baš na ovo što ja pominjem, a to nije blocking. Wink Kad dođe objasniće i sama. Smiley Samo je ovde prune stavljeno umesto delete, a svodi se na brisanje, jer kad klikneš na Prune messages ispod ti se na srpskom pojavi "obriši sve poruke", svoje naravno.
Сачувана
Maduixa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #114 у: 16.47 ч. 01.12.2006. »

Hmm.. Sad mi se sve izmesalo u glavi.  ???Aj da sacekamo kontru, pa neka ona lepo objasni.
Сачувана

Pedja
администратор
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.943

« Одговор #115 у: 19.51 ч. 01.12.2006. »

Zabuna je u tome sto si rekla da ti seopciajPrunepjavila u profilu a u stari spojavljuje u opciji za priovatne poruke. To je opcija za masovno brisanje privatnih poruka: podesis koliko dana stare poruke se brisu.
Сачувана

Maduixa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #116 у: 20.24 ч. 01.12.2006. »

Oh, izvinjavam se, meni ta internetsko informaticka terminologija nikako ne ide od ruke... Grin E, pa to. Treba ga prevesti. Glupo je da stoji na engleskom kad je sve ostalo na srpskom.
Сачувана

Јован Турањанин
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 28

« Одговор #117 у: 23.52 ч. 02.12.2006. »

Мислим да би било крајње време да се превод на овом форуму ажурира пошто је доста застарео. У међувремену сам избацио неколико верзија у којима сам исправљао грешке на које сам наилазио. Већина ствари које сте сада поменули су исправљене у новој верзији те би зато било добро да се иста и постави овде. Пошто је моја верзија прихваћена као званична, може се преузети са SMF-овог сајта

Узгред, за "Prune messages" сам ставио "Поткреши списак порука" (предлог који је дао Часлав) мада, када боље размислим, можда би било јасније да ту стоји "Обриши све поруке".
У мом преводу овог форума, ban је преведено као забрана.
Сачувана
Maduixa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:

« Одговор #118 у: 03.22 ч. 03.12.2006. »

Molim te kako potkresi!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked

Pa sta to znaci? Ima ljudi da se smeju, pa nisu poruke ziva ograda da se kresu!!!!

Mislim da je tvoje resenje mnooogo i bolje i tacnije. "Obrisi sve poruke". Osim toga, u prozoru koji se pojavi kad kliknes na prune, i pise obrisi dve pruke u poslednjih 14 dana.

Sto se ban tice, ok. Zabrana. A kako ces da kazes da je neko banned? Zabranjen? Moje licno misljenje je da je bolje reci izbacen, pa onda za ban imas glagol izbaciti, ili gerund izbacivanje. Ne znam. Kako hoces....
Сачувана

kontra
језикословац
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: građevinarstvo
Поруке: 521

« Одговор #119 у: 09.42 ч. 04.12.2006. »

Uf, razjasniste vi i bez mene.
Izvin'te, al' štuca mi net, pa ne mogah da se priključim i odgovorim.

Alcesta, hvala na saradnji, nisam znala da sam baš zakomplikovala.

Prune je brisanje svega. Ima nekoliko mogućnosti, zavisno od toga šta želiš da učiniš. Vremenski je neko već pomenuo, briše sve starije od definisanog datuma. Može biti i slobodan, da briše sve, nezavisno od hronologije.
Ban je zabrana pristupa. Time u neku ruku blokiraš kompletan pristup. Banned member je član kom je zabranjen pristup. Izbačen malo teže prolazi, jer je to termin koji se koristi kod četa. Tamo možeš da izbacuješ, na forumima zabrnajuješ pristup... kao u nekim diskotekama :lol:
Block bi bila varijanta delimičnog blokiranja, odnosno biraš da ti se filtrira i onemogući pregled poruka npr. određenog člana ili npr. određene sadržine.

U ovom slučaju prune je trebalo prosto prevesti brisanje svih poruka. Tako nema zabune.
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 ... 6 7 [8] 9 10
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!