Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
01.12 ч. 01.05.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: autput  (Прочитано 5327 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Oljga
гост

Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:
Oljga
Поруке: 6


« у: 02.22 ч. 15.03.2007. »

U stvari ne znam kako da prevedem ovu rec na ruski jezik. Znam samo da je to vezano za ekonomijui shvatam ovaj pojam kao neki rezultat proizvodnje ili nesto slicno.
Сачувана
Lolita
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 500


« Одговор #1 у: 12.50 ч. 15.03.2007. »

Kako da je prevedete na ruski - nažalost tu vam nikako ne mogu pomoći, ali možda može neko drugi ovde Smiley Ja samo mogu da vam kažem da ta reč (output) u ekonomskim i drugim sličnim tekstovima - dakle, ne javlja se nikad u književnim, već upravo u poslovnim, ekonomskim, finansijskim tekstovima itd. - označava ne samo ovo što ste naveli, već i šire od toga. Dakle, ako input shvatimo kao neku ulaznu ili početnu vrednost ili nešto slično tome, output bi bio krajnji rezultat čitavog procesa. Može da bude rezultat proizvodnje ili bilo kakvog drugog procesa, uglavnom - ono što se od njega dobija, proizlazi, na kraju - proizvod, učinak, rezultat, dobijena vrednost... U svakom slučaju, njegovo značenje u velikoj meri zavisi od konteksta u kojem je upotrebljen. 
Znam da ovo nije naročito jasno objašnjenje, ali nadam se da će vam koliko-toliko pomoći. A što se tiče prevoda na ruski, pretpostavljam da takođe treba da upotrebite neki stručan izraz, vezan za ekonomiju i slično Smiley
Сачувана
Lolita
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Поруке: 500


« Одговор #2 у: 12.52 ч. 15.03.2007. »

Dodatak: a ako je u pitanju izričito stručan tekst... pa, čuli su i Rusi sigurno za „output“. Mada bi svakako bilo lepše upotrebiti neku rusku reč Wink
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!