Evo, konacno je doslo vreme da se zene izjednace sa muskarcima i u gramatici naseg jezika, pa smo umesto jednostavnog koriscenja muskog roda za "finije" profesije (cak i kad ih obavljaju zene) sad prinudjeni to da menjamo i da koristimo zenski rod. :-\
Ali, meni sad nije jasno koje sufikse koristiti. . . Ima l' tu nekih pravila, koliko-toliko cvrstih?
Dakle:
psiholog zenskog pola je

inzenjer zenskog pola je

pedagog zenskog pola je

(pedagogica?)
portparol zenskog pola je

Vidim da se lep sufiks -ica izbegava. . .
U stvari, da budem iskren, ne znam sta je norma u ovom slucaju.
Svaka pomoc je dobrodosla!