Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
05.26 ч. 11.04.2021. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Џивџи мас  (Прочитано 3853 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Шишмиш
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: ждера
Поруке: 126

« у: 22.15 ч. 18.03.2009. »

Можда сте некад чули нешто попут: "Направисмо му џивџи мас!".

Или овакав дијалог:
- Бате, неће ми пали култиватор.
- Леле... Ово ти зарибало све! Ал' нема везе, сг ће му направим џивџи мас!

Шта је џивџи мас? Је л' вам познат овај израз? Откуд то у нашем језику?

По мојој процени, то је нешто што искусан мајстор прави из немогуће ситуације. На пример, Исус је правио џивџи мас кад је ходао по води, Мојсије кад је раздвајао Црвено море, итд. Ђорђевић кад је дао ону тројку  Grin
Шта мислите?
« Задњи пут промењено: 22.19 ч. 18.03.2009. од Шишмиш » Сачувана

[citation needed]
Miki
Гост
« Одговор #1 у: 22.26 ч. 18.03.2009. »

Иако ми „разговор“ личи на неки јужњачки поддијалекат, нисам у животу чуо за џивџи мас. Но, можда неко јесте, сад си ме заинтригирао. Smiley

Е, овако треба: — На мотор се десИо каламб’лак, па ће му направе џивџи мас! Cheesy Grin
Сачувана
Шишмиш
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #2 у: 22.35 ч. 18.03.2009. »

Е, овако треба: — На мотор се десИо каламб’лак, па ће му направе џивџи мас! Cheesy Grin
ТакО је бате. ЈужњАчки је. А Мика се сг оноди с онАј Ниџин карбурАтор, а кад дође има ти издува меови на мотОр! Има му направи џивџи мас. Ће виш!
Сачувана

[citation needed]
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.481

« Одговор #3 у: 22.36 ч. 18.03.2009. »

I ja bih rekla da su sagovornici s juga (ne s ladu Wink), po onom lele.... Cheesy
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #4 у: 22.41 ч. 18.03.2009. »

Оноди се с карбуратор... Cheesy Ма, откуде си б’е ти, Шишмиш? Неси ли из Ниш? От Лесковац можда?
Сачувана
Шишмиш
члан
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

« Одговор #5 у: 22.47 ч. 18.03.2009. »

Отуна сам негде. Сјуг. Додушу, не оратимо си баш овако, ја сам гу лечка искарикираја, ал си кубуримо, бате, снеки изрази, ни сами си не знамо одакле ги знамо. Па реко да ве питам, неће ли ми помагате се чупем из недоумицу.

Измена:

У вези овог "онодити". То Врањанци најчешће користе, и означава све могуће радње. То је џокер.

На пример:

- Шта радиш?
- Ево, онодим?

се може чути врло често.
« Задњи пут промењено: 22.52 ч. 18.03.2009. од Шишмиш » Сачувана

[citation needed]
Madiuxa
староседелац
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.481

« Одговор #6 у: 23.07 ч. 18.03.2009. »

Еј, онодите ви мене, па плачем овде од смеја... Smiley Е, баш сте ми налепшали дан....
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #7 у: 23.08 ч. 18.03.2009. »

А Нишевљани имају универзалан одговор: — Чукам! Приближног је значења као и онодити. Grin
Сачувана
Duja
Гост
« Одговор #8 у: 09.00 ч. 19.03.2009. »

Ја би реко да е то мас' од џивџан, или штоно кажу врабац. То си кажу јербо ко си ги извади мас' од птица си е чудотворац. Ево види шта tи ги каже вукајлија а и Скај Виклер си га је нешто репаја од тоа: http://www.youtube.com/watch?v=OdYXGlaBnMA
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #9 у: 09.44 ч. 19.03.2009. »

Неси га баш потрефИо зговор, Дуја, ал’ си ни затО разрешИо недоумицу. Вукајлија може сам’ да рекне, а Скај Виклер гу је изреповаја... Ал’ немо’ се секираш што га неси утрефИо зговор, не’е ти у крв... Smiley
Сачувана
Duja
Гост
« Одговор #10 у: 09.53 ч. 19.03.2009. »

Неси га баш потрефИо зговор, Дуја, ал’ си ни затО разрешИо недоумицу. Вукајлија може сам’ да рекне, а Скај Виклер гу је изреповаја... Ал’ немо’ се секираш што га неси утрефИо зговор, не’е ти у крв... Smiley

Не`е ваистину... Bolje da ne pokušavam, mora čovek da se tamo rodi ili bar da provede duže vreme. Nije uspelo ni pola glumačke ekipe Zone Zamfirove... Smiley
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #11 у: 09.59 ч. 19.03.2009. »

Није вала. Боље да су узели неке локалне глумце, па да имају оправдања за титл у биоскопима... Smiley
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  

Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!