Ако није проблем, сачекај неки дан да проверим по литератури, пошто су слични термини - нисам сигуран да сам их добро пренео овде. Ево једног цитата из чланка Е. Лаута о Кападокијским Оцима:
...Они се често називају нео-никејски Оци, са импликацијом да је оно што су они називали никејским Православљем било нешто различито од учења са Сабора из 325. године. Њихово богословље је сигурно развијеније, и у терминима тројичног богословља и христологије, али раширена претпоставка да они дугују више такозваној „омиусијанској“ страни, која је касних 350-их напредовала до веровања да је Син био сличне суштине (homoiousios) Оцу, уместо једносуштан (homoousios), треба да се оспори: прво, наводна Василијева повезаност са омиусијанским круговима преко његовог (тадашњег) пријатељства са Јевстатијем Севастијским (Rousseau 1994:98-9); и друго, убеђење у то да Атанасијево схватање једносуштности треба да се тумачи као израз учења о 'нумеричком јединству суштине', са чиме кападокијско учење не може да се помири...
Хм, омиусијанци су
homoiousios; да нису ови које ти помињеш (
homoios) омијци?

Пробаћу да пронађем...