Одавно ми се није десило да упаднем у овакву блокаду, и још увек се не могу искобељати

Пре пар дана друг и ја причали нешто око неке слике, сви наши другари су се сликали и били на њој, само нас двојице нема, чудили се ми где смо тад били... Да не дужим, он у једном тренутку рече: ''
Свих има, само нас нема.'' Ја сам почео да се смејем... а онда сам ућутао, свестан да не могу да се сетим како би се правилно конструисала нека таква изјава! То вече смо мало мозгали, консултовали се са осталима, али нисмо се нешто усрећили.
... и тако, ево нама теме

Како би исправно рекли оно одозго - ''
Свих има на слици''? Да ли је могуће да је то исправно, а да је мени (касније свима нама) само смешно зазвучало?

Акузатив од ''сви'' гласи ''свих'', зар не? Или је овде неки други падеж?