Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
04.15 ч. 18.04.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Blog  (Прочитано 10093 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Amarilis
сарадник
члан
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:
Milena XXX
Поруке: 109



« у: 14.16 ч. 30.11.2006. »

Šta je blog?
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.958



WWW
« Одговор #1 у: 16.38 ч. 30.11.2006. »

Српски речено, дневник. То је специјализована форма веб сајта предвиђена, да аутор прави забелешке које су организоване по датумима и категоријама тема.
Сачувана

kontra
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка: građevinarstvo
Поруке: 521



« Одговор #2 у: 13.35 ч. 01.12.2006. »

Šta je blog?
Virtualni dnevnik, naziv je nastao od web log, kasnije je to spojeno u weblog, da bismo na kraju dobili najzgodniji pojam - blog. Slatko, zar ne?
Сачувана
Amarilis
сарадник
члан
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:
Milena XXX
Поруке: 109



« Одговор #3 у: 16.40 ч. 01.12.2006. »

ok...shvatam u globalu, ali jel možete da mi date konkretan primer za to? tj. da mi pojasnite kako to funkcioniše... zapravo, ortak me je pitao šta je blog, a ja nisam znala da mu objasnim...
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.958



WWW
« Одговор #4 у: 19.54 ч. 01.12.2006. »

http://www.google.com/search?q=blog
Сачувана

Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #5 у: 22.29 ч. 02.12.2006. »

За мене је дневник нешто врло лично, интимно, нешто што није доступно никоме, а не нешто што се даје целом свету на увид.
Сачувана
Maduixa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.014



« Одговор #6 у: 15.09 ч. 03.12.2006. »

E, pa Zorane, vremena su se promenila. Blogove pisu ili tinejdzeri, i obicno stavljaju svoje pesme, i ostale tinejdzerske budalastine, ili pisu ljudi koji su na politicki ili neki drugi nacin angazovani. Blog moze da bude veoma lican, tj moze da se ogranici pristup na osobe po tvom izbour, ili jednostavno se moze zabraniti pristub bilo kome, tako da ostaje veoma licna stvar kako vi kazete. S druge strane, ako je blog sredstvo polkticke ili socijalne borbe, moze da bude veoma koristan, jer Internet stize svuda. 

Pogledajte ovo. Nedavno smo vodili slicnu diskusiju na WR forumu. Bice vam sve mnogo jasnije.
Сачувана

Ni najtemeljnije planiranje ne može da zameni čistu sreću. Murphy /Danov zakon/
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #7 у: 17.19 ч. 03.12.2006. »

Цитат
But why on earth would someone want to read the daily happenings of a teenager in Spain or a home-schooling mother in the US or just about anyone who can spell (more or less) and has web access?

Even more - why would I want to expose my thoughts and feelings to anyone and everyone? If I should ever want to do that, I'll write a book or send articles to professional journals or strongly worded letters to The Times.

Ово ми се допало. Управо сам на то мислио.
Сачувана
Maduixa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.014



« Одговор #8 у: 17.31 ч. 03.12.2006. »

Znam, i ja isto mislim kao Vi. Medjutim, izgleda da stvari stoje drugacije nego sto mi mislimo da bi trebalo da stoje... Grin
Сачувана

Ni najtemeljnije planiranje ne može da zameni čistu sreću. Murphy /Danov zakon/
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #9 у: 19.53 ч. 03.12.2006. »

Сад је у моди завиривање у туђу интиму. Овде је тренутно актуелан ''Велики брат'', иначе невиђена будалаштина.

Зар све то није, на неки начин, егзибиционизам?
Сачувана
Maduixa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.014



« Одговор #10 у: 20.23 ч. 03.12.2006. »

Mislim da Vam je, nazalost, rec "trenutno" nepotrebna jer cisto sumnjam da ce popularost te emisije ikada proci, kao sto uostalom, ne prolazi u ostalim zemljama sveta gde ista ima veoma dugu tradiciju. "Veliki brat" je, jedno od nuznih zala koje donosi hvatanje koraka sa svetom. Cekajte jos malo, pa ce da vam uvedu i nesto poput "Operación triunfo", koja u neku ruku ipak ima vise smisla od "Velikog brata" zato sto je u stvari neka vrsta muzicke akademije u koju ulazi odredjen broj izabranih na audiciji. Kriterijum je da se ima talenta za pevanje. Iz te akademije na kraju izlaze novi pevaci. Naravno, samo je jedan pobednik koji na kraju dobije placeno snimanje ploce, ali u sustini, svi oni, ako ista zaista vrede, nastave da se bave muzikom.
Tu su i drugi tipovi emisija koje kako vi kazete, samo imaju veze sa "terpanjem nosa u tudje stvari" ali biste se iznenadili koliko ljudi ima koji bi rado prodali svoju intimu, ili cak i lagali za odredjenu sumu novca.
Na primer, "Detektor lazi" gde obicno dolaze parovi, ona sumnja unjega da ju je prevario ili obrnuto, onda se podvrgavaju detektoru lazi pa detektor lazi kaze da li optuzeni/a laze ili ne. U mdjuvremenu, vidite snimke njih dvoje dok cekaju da izadju, kako se svajdaju, itd. U nekim emisijama tog tipa iz Juzne Amerike mozete vrlo lako da prisustvujete i ostem mlacenju izmedju ucesnika. 80% svega toga je u stvari, namestaljka. Ali ljudima se svidja, i posle danima prepricavaju kako X izmlatio Y u toj emisiji, "na oci cele Spanije"...
Ima i lepih stvari - momci prose devojke `pred kamerama, cak se organizuju kolektivna vencanja.
A ima i "Kuca mojih snova" gde parovi ucestvuju u izgradnji kuce, a fazon je kao Veliki Brat. Pobednik dobija kucu.
I tako dalje... Ne brinite se, Zorane, "Veliki brat " je samo pocetak...
Сачувана

Ni najtemeljnije planiranje ne može da zameni čistu sreću. Murphy /Danov zakon/
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #11 у: 21.14 ч. 03.12.2006. »

Цитат
I tako dalje... Ne brinite se, Zorane, "Veliki brat " je samo pocetak...

Наставак може да буде, не бих се чудио, ''Прва брачна ноћ''.
Сачувана
Pedja
администратор
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
DataVoyage
Име и презиме:
Предраг Супуровић
Струка: програмер
Поруке: 1.958



WWW
« Одговор #12 у: 21.28 ч. 03.12.2006. »

Blog je prilicno dobar nacin da se izadje iz anonimnosti. Ako imas sta da kazes, ali to nije dovoljno za knjigu ili prosto nemas pristup medijima, mozes da napravis blog i napises sve sto zelis. Ako to ima vrednost, bice primeceno i stvari ce da krenu svojim tokom.

Ovo se narocito dobro pokazalo za samopromociju u odredjenoj struci - prosto na svom blogu pises clanke vezane za strtuku i ako su oni dobri, vrlo brzo izlazis na dobar glas medju ljudima iz svoje struke.

Da nisam toliko aktivan na razmin forumima verovatno bih i ja do sada ima svoj blog, mada i sada razmisljam o tome, jer mnog korisnih clanaka koje sam napisao je razuto koje kude, pa bi mi blog bio dobar nacin da sve to sakupim na jednom mestu.
Сачувана

Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #13 у: 21.40 ч. 03.12.2006. »

А Наташа и ја смо се удаљили од теме. Извини. Све ово смо могли и приватним порукама. Само смо збунили госпођицу Амарилис. Очигледно смо на другој таласној дужини.
Сачувана
Maduixa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.014



« Одговор #14 у: 00.15 ч. 04.12.2006. »

Ovaj deo razgovora bi mogao da se premesti u Svaštaru, s naslovom: Veliki brat i ostale novotarije modernog društva. Grin

Pedja, čitaš mi misli, baš sam razmišljala da predložim otvaranje jednog subforuma gde može da se raspravlja o svemu i svačemu, pa čak i o nečemu što nema direktne veze sa srpskim jezikom. Grin
Сачувана

Ni najtemeljnije planiranje ne može da zameni čistu sreću. Murphy /Danov zakon/
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!