Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
05.10 ч. 19.04.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1] 2  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Секс  (Прочитано 21453 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Ђорђе95
гост

Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Ђорђе Рикић
Струка: ученик
Поруке: 4


« у: 20.24 ч. 12.11.2013. »

Да ли неко може да ми каже који синоними постоје у српском језику за ову реч а да нису јебање и осеменити?
Сачувана
VladKrvoglad
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.137


« Одговор #1 у: 21.35 ч. 12.11.2013. »

Koitus, vodjenje ljubavi, imati seksualne/polne odnose, strikanje (strikaju se), seva (seve se), trte se, guze se, rkaju se, karaju se, opaljuju se, gadjaju se, tucaju se...
« Задњи пут промењено: 13.50 ч. 13.11.2013. од VladKrvoglad » Сачувана
lavandablue
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
Home
Име и презиме:
Ina
Струка: profesor informatike
Поруке: 155



« Одговор #2 у: 19.28 ч. 13.01.2014. »

snošaj
Сачувана
Ena
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114


« Одговор #3 у: 20.42 ч. 13.01.2014. »

Da, naravno. Takođe i sport, ovaj termin koriste engleski pesnici iz prve polovine 17.veka, tzv. metafizički pesnici.

Na ovo skreće pažnju, inače, Mioš Crnjanski, u jednom svom eseju o Džonu Donu. Knjižica i]Moji engleski pesnici[/i] u kojoj je taj esej, je jedna od onih koje su se prodavale uz (dnevne novine) Blic.
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
lavandablue
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
Home
Име и презиме:
Ina
Струка: profesor informatike
Поруке: 155



« Одговор #4 у: 20.44 ч. 13.01.2014. »

Ako može 'sport', onda može i 'podizanje kundalini energije', ali to sve ne staje u jednu reč  Cheesy
Сачувана
Ena
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114


« Одговор #5 у: 20.45 ч. 13.01.2014. »

Šta je to kundalini, prvi put čujem?  Shocked
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
lavandablue
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
Home
Име и презиме:
Ina
Струка: profesor informatike
Поруке: 155



« Одговор #6 у: 20.47 ч. 13.01.2014. »

Idi na Google, i ukucaj 'Tantrički sex', ali najbolje na engleskom: 'Tantric sex'.

I nemoj nista više da me pitaš  Wink
Сачувана
Ena
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114


« Одговор #7 у: 21.04 ч. 13.01.2014. »

Zapravo, Džon Don samo u prvoj polovini svog života ljubav naziva seksom. Moram da citiram Crnjanskog o ovome:

... Dan ima jedan strašan stih o ljubavi, koji kaže Amoru: Pusti me da nikog ne volim, ne, nego samo sport. Da odmah dodam, Dan, pod rečju „sport“ podrazumeva seksualni akt. Tako se to kaže, među snobovima, u Engleskoj, i danas. Let me love, none, no, but the sport. Pa ipak, i sa tim cinizmom, taj čovek je napisao najnežnije stihove, o ljubavi, za svoju ženu En Mor. Pesma se zove „Godišnjica“, The Anniversarie.

Primetili, možda, ste da Crnjanski prezime Džona Dona, transkribuje kao Dan, što je u svari bliže eng. prirodnom izgovoru. Kod nas se, međutim, uobičajilo/odomaćilo Don, pa mislim da je u redu da tako i ostane. Ali, u principu, sve mi je ok, dok god, naravno, znamo o kome pričamo.
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
lavandablue
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
Home
Име и презиме:
Ina
Струка: profesor informatike
Поруке: 155



« Одговор #8 у: 21.09 ч. 13.01.2014. »

Tako je Wink
Сачувана
Ena
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114


« Одговор #9 у: 21.12 ч. 13.01.2014. »

Pročitala sam ovlaš o tantričkom seksu, ali dovoljno da sada ne smem ništa više da pitam, indeed.  Wink
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
lavandablue
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
Home
Име и презиме:
Ina
Струка: profesor informatike
Поруке: 155



« Одговор #10 у: 21.18 ч. 13.01.2014. »

ma to je posebna 'nauka'...
i nije za mediokritete... (naravno pod tim ne mislim na vas licno, vec na to da ne treba bacati bisere pred svinje, ali pod tim ne mislim  ni to da ih ovde na forumu ima, vec da diskusiji o tome nije mesto konkretno na ovoj temi ovde).
kome trebaju informacije o tome i ako je spreman za to u zivotu, nacice to što traži...
Сачувана
Ena
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114


« Одговор #11 у: 21.30 ч. 13.01.2014. »

Svakako, naravno.
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
jadranka84
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: dipl. novinarka
Поруке: 129


« Одговор #12 у: 20.18 ч. 28.12.2015. »

Koitus, vodjenje ljubavi, imati seksualne/polne odnose, strikanje (strikaju se), seva (seve se), trte se, guze se, rkaju se, karaju se, opaljuju se, gadjaju se, tucaju se...



"igraju se mame i tate ?"
Сачувана
jadranka84
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: dipl. novinarka
Поруке: 129


« Одговор #13 у: 20.20 ч. 28.12.2015. »

Koitus, vodjenje ljubavi, imati seksualne/polne odnose, strikanje (strikaju se), seva (seve se), trte se, guze se, rkaju se, karaju se, opaljuju se, gadjaju se, tucaju se...



Koitus - koitirati - to je latinski izraz,

vođenje ljubavi nije isto što i seks ( ili se i to promijenilo ?) - javite obavezno
Сачувана
Jor L
гост

Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: Naucnik istrazivac
Поруке: 4


« Одговор #14 у: 17.11 ч. 02.01.2016. »

Тарабљење, таслачење, тестерисање, лимарење, товарење, вулканизирање, брушење, "бубањ скаче", џарање, бамбусање, бургијање, шрафљење, рокање, кокање, навлачење (после свачења јел), прцање, трпање, гужење , мрчење, набијање, хопа цупа накалупа, калупљење, прангијање, жежење(ожежи по. . ; ожени  исто тако), дрндање, сатирање(од *ур- т- сара), мочење( моћ, умакање), стојко-вање, уље за бање(подмазивање), плев-љење(плављење), С-кара-буџење, торпедовање, запушавање (напушавање, пампрчење, заптивање, чепљење), арчење,акање, курчење,новачење, сокољење,рас-прца-вање, рас-крчи-вање, рас-креч-авање, шибање, фирцање, хефтање, ватање, (по-)треб-љење, шивење, кројење, гуљење, печатирање, кајмачење, сирење, плодорад, утеривање, токарење, тупљење или оштрење (зависи од прилике), стружење, бука-рење, општење, "потапање бродића", "утврђивање (градива)", градињање, пеглање, "вађење корена"(математичка лозинка), опаљивање, доминирање, трење, зрење, кресање, онодење, чукање, куцкање, оверавање, обљубивање, гембање, бембање, штрцање, прскање, дудлање, фркачење, редаљка, рендељка, штукање, чачкање мечке, жвакање, тртичење(трт, тртљење). . .
Сачувана
Тагови:
Странице: [1] 2  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!