Презиме Вулин присутно је код Срба у већини случајева 80%. Хрвата 20%, Остали народи где је присутно презиме Вулин су Французи, Мађари, Аустријанци, Немци, Британци... и многе друге државе где је углавном Српска и Хрватска дијаспора емигрирала и узимали држављанство земаље, где су се стално настанили зарад лакшег функционисања и остваривања права на све погодности које имају као држављани тих земаља. Они чине 10% укупног броја фамилија које носе презиме Вулин. С проблемом мењања држављанства суочавају се сви држављани Србије као носиоци Српских презимена. Те се наша презимена појављују у страним државама као њихова.
Географија презимена Вулин
Презиме Вулин је најзаступљеније у Републици Српској у општинама Бања Лука и Кључ. На подручју тих општина постоји више села и засеока у којима се сусреће презиме Вулин. То је подручје око планине Мањача. Места где се налази највише породица Вулин у тој области су: Засеок Вулини налази се у реону Горњег Раткова, Округлица, Ситница, Кључ, Бања Лука. Презиме је заступљено и у Војводини где су углавном досељеници управо из Републике Српске и описаних области. На подручју Србије и Војводина има презиме Вулин које се најчешће помиње у следећим местима: Каћ , Омољица, Нови Сад, Српска Црња, Бач, Футог, Београд, Панчево, Зрењанин, Кикинда, Буковац, Сремска Митровица, Лаћарак ...... Ван Српске територије презиме Вулин заступљено је и на подручју које обухвата република Хрватска и то у подручју око градова Шибеник, Задар, Сплит, Загреб. Сматра се да су сви досељени из подручја данашње Републике Српске реона планине Мањача те се настанили у подручју које се зове Далмација и ту примили Католичанство, док су у Републици Српској и Републици Србији као веру прихватили Православље.
Пример "писменог" чланка са српске Википедије.

Ако неко има времена, нек таксативно наброје све правописно-граматичко-стилске грешке из овог чланка. Ја немам. А немам ни живаца.
