Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
21.11 ч. 19.04.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Kako da prebacujem izmedju latinice i cirilice?  (Прочитано 13723 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Vukasin Brnjada
сарадник
посетилац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Поруке: 15



« у: 14.58 ч. 20.10.2006. »

hteo bih samo da pitam (znam da nije u sklopu price ovokabularu), kakose namesta da se prebaci sa latinice na cirilicu i obratno. Jel moze neko da mi posalje neko post, link, objasnjenje ili skriptu na moju email adresu.

unapred vam se zahvaljujem i izvinjavam i nadam se da ce te imati malo dobre volje i razumevanja.

veliki pozdrav!
(znaci isto ono sto ima na vokabularu)
Сачувана

Zrnoo
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #1 у: 22.20 ч. 20.10.2006. »

Прво провери да ли је уопште имаш на твом компјутеру. Кликни на иконицу за језик десно доле, на оно En. Ако имаш, а требало би, онда је пречица Alt+Shift. Притисни то и гледај иконицу, требало би да се мења. Можда имаш и хрватски или словеначки, па можеш лепо да пишеш š, đ, ž, ć, č.
Сачувана
Филип Милетић
хардвераш
уредник форума
одомаћен члан
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Филип Милетић
Струка: електротехничар
Поруке: 230




WWW
« Одговор #2 у: 18.00 ч. 11.07.2007. »

Одговор зависи од оперативног система који се користи. Овде су нека упутства: http://www.nasepismo.net/search/label/%D0%A2%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0

ф
Сачувана
Дарко Бабић
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Дарко Бабић
Струка: машинац
Поруке: 101


« Одговор #3 у: 15.49 ч. 03.03.2010. »

Нисам се снашао за Линукс. :-(


Нигде не видех која је пречица на тастатури за промену кодне стране.
« Задњи пут промењено: 15.52 ч. 03.03.2010. од Дарко Бабић » Сачувана

Како треба или никако!
BladeRunner
посетилац
**
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Поруке: 19


« Одговор #4 у: 10.06 ч. 04.03.2010. »

Ako si korisnik Ubuntua, desni klik na trenutno aktivan jezik koji je prikazan u donjem desnom uglu, odaberi "Keyboard preferences" iz menija, odaberi tab "Layout" u otvorenom prozoru, i na kraju klikni na "Other options..." što će otvoriti novi prozor. Na njegovom dnu postoji opcija "Layout switching" gdje možeš definisati prečicu koja mijenja kodni raspored. Podrazumijevana vrijednost je da se istovremeno pritisnu lijevi i desni ALT taster. Ovo zna da pravi problem sa notebook računarima, tako da sam ja sebi u istom meniju podesio Windows varijantu - Alt + Shift. Ovu varijantu bi preporučio i tebi kako ne bi u svakom operativnom sistemu pamtio novu prečicu. Podrazumijevani kodni raspored je definisan u /etc/X11/xorg.conf fajlu, ali nije pametno da ga direktno mijenjaš, već svemu možeš da pristupiš preko menija (izuzimam Slackware). Sve ovo važi pod uslovom da koristiš Linux koji ima grafički interfejs (Gnome, KDE ili neki treći). Ako je neka druga distribucija javi, pa ćemo da vidimo i za nju. Pozdrav.
« Задњи пут промењено: 10.08 ч. 04.03.2010. од BladeRunner » Сачувана
Дарко Бабић
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Дарко Бабић
Струка: машинац
Поруке: 101


« Одговор #5 у: 10.04 ч. 05.03.2010. »

BladeRunner, захваљујем на помоћи. Не користим Убунту већ Федору.

Ред је сада да своје зњање подели са свима.

Keyboard idicator/Keyboard Preferences/Layauts/Layaut Options/Key(s) to change layaut (Ту сам одабрао Left Win)

Одушевљен сам избором команди за промену кодне стране. Најбитније ми је да је могуће са једном типком извршити промену. Још сам подесио да ми се диода на тастатури упали кад пребацим на српски језик.  Smiley
« Задњи пут промењено: 10.07 ч. 05.03.2010. од Дарко Бабић » Сачувана

Како треба или никако!
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!