Радашине, читај. То што и ти и Дарко уводите неку своју нову терминологију, не значи да и други морају да је се придржавају. У писању математичких, физичких и хемијских формула се користи латиница. Прецизније, она латиница која чини новолатински и енглески алфабет, можда и још нечији, а чија је сличност са српском латиницом већа од сличности српске и бугарске ћирилице.
Па није ни моја ни Даркова кривица што се Гајев латинички састав разликује од латинског алфабета, никаква терминологија ту елементарну ствар не може да заташка и прикрије.
Гајева латиница има š,đ,č,ć,ž,lj,nj,dž, a нема qwxy, па то је разлика од 12 слова, мало ли је?
Српска латиница не постоји, а богме и српска ћирилица има приличан број слова којих има у латинском алфабету.
Све у свему, академик Клајн замењује тезе.
Грчки алфабет, осим стручњацима, није неопходан пошто се користи свега неколико грчких слова, чији се број повећава са нивоом школовања. Али ни то није поента, јер не постоји варијанта модерног грчког алфабета прилагођена нашем језику, нити је ико игде користи, а овде уместо да причамо о живом писму, нетачно тумачимо бабе и непрестано уплићемо жабе. Тако се разговор не води, то више личи на телевизијски дуел безобразних политичара.
Аха, а откуд ти знаш ко би од малих Српчића могао да постане стручњак? Зашто би деци ускратио знање, зар то није мало безобразно, ускраћујеш им грчки алфабет неопходан за природне науке, а намећеш им фаличну Гајеву латиницу.
А пошто тврдиш да овде причамо о живом писму, зашто се онда у школама не бу учила тзв. ћелава латиница, судећи по броју коментара који се њоме пишу по интернету и СМС-овима, то је врло живо писмо и вид комуникације.
>>Мод:Уклоњена вређања по личној основи на признатог академика.<<