Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
10.01 ч. 29.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Dragon  (Прочитано 12189 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
chiviash
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 229



« у: 11.11 ч. 11.01.2010. »

Има ли верзија овог програма на српском (у шта сумњам јер сам већ "гугловао"), или пак неки други сличан програм намењен диктирању компјутеру?
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #1 у: 20.12 ч. 11.01.2010. »

A šta je to?
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #2 у: 20.19 ч. 11.01.2010. »

Ти причаш, рачунар слуша и записује: програм за диктирање, одн. препознавање говора. Мислим да нема тако нечег за српски језик, или је пак подршка за српски осредња.
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #3 у: 20.22 ч. 11.01.2010. »

Ти причаш, рачунар слуша и записује: програм за диктирање, одн. препознавање говора. Мислим да нема тако нечег за српски језик, или је пак подршка за српски осредња.
Auuuuuu, pa to je neki crnogorski program... Cheesy Oću ja to! Tongue

Mada, što ti kažeš, ako i ima za srpski, osećam da je nešto tipa guglovog prevodioca...
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #4 у: 20.24 ч. 11.01.2010. »

Подршка за шпански и остале „колонизаторске“ језике (француски, немачки) сигурно не изостаје. Wink
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #5 у: 20.27 ч. 11.01.2010. »

Подршка за шпански и остале „колонизаторске“ језике (француски, немачки) сигурно не изостаје. Wink
Па и Срби су по некима 1918. били колонизатори... Wink Ал ми смо изгледа ко Португалци.. Некад сам био страшан баја... Tongue Наставак сигурно знаш. А можда и не знаш, јер то је цртани из МОГ времена... Smiley
Сачувана
alcesta
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.865



« Одговор #6 у: 20.42 ч. 11.01.2010. »

Moj drug se svojevremeno tako nečim bavio, radili su neki projekat za govor i kompjuter ali je bio čini mi se uglavnom orijentisan na pomoć slepima. Ne znam je li išta bilo od toga ili nisu odmakli od prototipa, znajući naše okolnosti ne bi me čudilo da su finansije presušile.
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #7 у: 20.46 ч. 11.01.2010. »

Па и Срби су по некима 1918. били колонизатори... Wink Ал ми смо изгледа ко Португалци.. Некад сам био страшан баја... Tongue Наставак сигурно знаш. А можда и не знаш, јер то је цртани из МОГ времена... Smiley

Да су други знали да сачувају оно што је Дуле створио (мало раније он беше владао, додуше; једно 600 годиница) — где би нам био крај. Једини ујединитељ српске вековне непремостиве бољке: неслоге, није изродио достојног наследника, па нисмо много ни напредовали отада. Но, поштоваху нас ипак мало док Франц није отишао код св. Петра, а отада су нас само све више и више закопавали сви владари, а највише ћопави Загорац, па га његов „наследник“ потпуно докусури. Јбг... Smiley Такве смо среће.
Сачувана
chiviash
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 229



« Одговор #8 у: 21.35 ч. 11.01.2010. »

Није лоше ово што каже Бруни, неки црногорски програм Grin.
Пошто и они имају данас свој језик, сигурно има више шансе да усвоје овај програм пре нас.
http://www.youtube.com/watch?v=6PgLQWeGoXs&translated=1
Сачувана
Belopoljanski
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 820



« Одговор #9 у: 22.16 ч. 11.01.2010. »

Да су други знали да сачувају оно што је Дуле створио (мало раније он беше владао, додуше; једно 600 годиница) — где би нам био крај. Једини ујединитељ српске вековне непремостиве бољке: неслоге, није изродио достојног наследника, па нисмо много ни напредовали отада. Но, поштоваху нас ипак мало док Франц није отишао код св. Петра, а отада су нас само све више и више закопавали сви владари, а највише ћопави Загорац, па га његов „наследник“ потпуно докусури. Јбг... Smiley Такве смо среће.

Ако мислиш на цара Душана, баш и није тако. Cheesy Пола Срба је било ван те његове државе, а читав радни век је провео по грчкој и албанској земљи и трудећи се да постигне слогу грчке властеле према њему као владару, а не да постигне неку унутарсрпску кохезију.  Smiley
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #10 у: 22.19 ч. 11.01.2010. »

Ако мислиш на цара Душана, баш и није тако. Cheesy Пола Срба је било ван те његове државе, а читав радни век је провео по грчкој и албанској земљи и трудећи се да постигне слогу грчке властеле према њему као владару, а не да постигне неку унутарсрпску кохезију.  Smiley

Хахах, да се кладимо како у уџбенику пише другачије? Cheesy Grin

П. С. Него, да на забраздимо ван теме, оставимо се ове расправе сада. Wink
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!