Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
14.07 ч. 30.04.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 59
  Штампај  
Аутор Тема: "Бисери" са српске Википедије  (Прочитано 386119 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Психо-Делија
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457


« Одговор #330 у: 01.04 ч. 25.05.2008. »

Цитат
И ја бих волела да Сајко неке погрешне транкскрипције које је навео употпуни оригиналом и правилном транскрипцијом.

Може. Али уз писмену молбу друштванцета из ћошка (мислим, са Википедији). Чланови Форума
имају попуст - за њих је гратис. Grin
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #331 у: 01.45 ч. 25.05.2008. »

Biće da nisi razumela ono što pričam - ne sporim da tamo ima (kad već moram da "se izražavam") sirovina neopevanih, pratim ja Viki podugo, tu i tamo sam nešto i ispravljala, ali ne kontam zašto bih se latila isključivo pljuvanja nečega što je korisno samo zato što ima par idiota? Po čemu sam onda ja bolja od njih?
Verujem ja tebi, no ne kontam potrebu da se tema ovde, a i poruke na njoj ovako orijentišu.

Slažem se s kontrom. (Sviđa mi se kako zvuči dvosmisleno. Smiley)

U redu je ukazivati na pogreške s Vikipedije, u redu je i nasmejati se tome; ali nije u redu to činiti na ovakav način i s tako orijentisanim tonom. (U jednoj drugoj temi pominjasmo ljude koji se izražavaju kao psi? Wink)

Ne bi trebalo da se ova tema pretvori u puko ruganje i izrugivanje, jer onda postaje samoj sebi kontradiktorna (ruganje nikad nije u redu niti ikad ičemu vodi) — za razliku od stanovitih vikipedista, mislim da svi mi ovde imamo dovoljno pristojnosti kako bismo mogli pokušati da budemo na višem nivou od njih čak i kada se nečemu otvoreno podsmevamo, slažete li se sa mnom?
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #332 у: 01.58 ч. 25.05.2008. »

Ја не видим у овој теми ништа толико страшно да би се човек толико згражавао. Ништа од онога што је овде речено није неистина, и то би неки који овде критикују требало најбоље да знају. Овде су углавном копипејстоване реченице са Википедије у оном облику у ком су тамо нађене. Морам да нагласим такође и да су МНОГЕ од наведених грешака ИСПРАВЉЕНЕ а да нису овде наведени правилни облици, тако да колико је у питању незнање а колико безобразлук, о томе се тек може разговарати...

С друге стране, као што Сајко рече — они су имали прилике да не дозволе да се ова тема икад отвори и да све те грешке буду тамо на лицу места исправљене, без иједне речи критике — то су глат одбили. Према томе, оно што су тражили, то су и добили. Нису они тамо деца па да треба да их штедимо траума из детињства, него све одрасли и зрели људи. А одрасли и зрели људи одговорно сносе последице за своје поступке. Ова тема је последица њиховог катастрофалног вођења једног пројекта који је требало да буде један од најплеменитијих пројеката на свету, а који је сада апсолутно упропаштен и обезвређен.

А сад, што је ова тема толико дугачка са толико постова... Па њена дужина је пропорционална количини грешака на Википедији...
« Задњи пут промењено: 02.00 ч. 25.05.2008. од Brunichild » Сачувана
Психо-Делија
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457


« Одговор #333 у: 02.05 ч. 25.05.2008. »

Цитат
Па њена дужина је пропорционална количини грешака на Википедији...

Не слажем се. Grin Wink
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #334 у: 02.08 ч. 25.05.2008. »

Цитат
Па њена дужина је пропорционална количини грешака на Википедији...

Не слажем се. Grin Wink

Имаш право. Стање је много горе, и тема би требало да буде много дужа Smiley
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #335 у: 02.10 ч. 25.05.2008. »

Sve to stoji, Brunhildo, ali to što su oni toliko bezobrazni ne znači da bi trebalo da ih olajavamo. Wink Neka su oni arogantni u svoj svojoj neiskazanoj arogantnosti, ali mi možemo biti daleko pristojniji tako što im se nećemo rugati, bez obzira na sve. Možemo se smejati njihovim greškama, ali nećemo se rugati ljudima — koje i ne poznajemo — ma koliko oni bili bezobrazni i arogantni (ne moraš nam uopšte objašnjavati da je tako Wink), jer se time spuštamo na njihov nivo, zar ne? Smiley
Сачувана
Психо-Делија
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457


« Одговор #336 у: 02.15 ч. 25.05.2008. »

Ако је и било каквог ругања (иако мислим да се ја нисам никоме ругао), то није било ругање незнању, већ СТАВУ. А то је ипак велика разлика. Grin
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #337 у: 02.16 ч. 25.05.2008. »

Понекад се мораш спустити на ниво свог противника како би он уопште могао да схвати да греши... и опет понављам, ја не видим да је ово овде ОЛАЈАВАЊЕ, јер СВЕ што је изнесено и речено је сушта истина. Олајавање је кад о неком говориш лоше и неистините ствари. А то у овој теми ни у једном моменту није урађено. СВЕ што је поменуто је гола, голцијата истина. Ругање је кад на пример исмеваш некога што има велики нос или клемпаве уши. Није ругање кад указујеш на арогантност незналице. То је пре добро дело, јер можда на тај начин та арогантна незналица се ипак дозове памети. Wink Понекад нема друге, неког мораш добро клепити по тинтари да би се опасуљио и схватио колико није свестан своје несвести... Grin
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #338 у: 02.30 ч. 25.05.2008. »

Jeste istina, to ja ne sporim. Ali nije stvar u tome, stvar je u tome što smo počeli da napadamo ljude umesto njihove greške. Ma koliko oni bili bezobrazni i nepismeni, i ma koliko to bila sušta istina, nije u redu da im se zbog toga rugamo — njima samima.

Nije ruganje kad ukazuješ na arogantnost neznalice, u pravu si, ali jeste kad ukazuješ na neznalicu. Pošto je linija između tih dvaju veoma tanka, složićeš se, najbolje bi bilo kad bismo samo nabrajali pogreške — onako kako je tema i počela nekih dvadesetak stranica ranije — a malčice se ostavili istine o vikipedistima za koje vreme. Wink Dungo je ovde već boravio i mislim da mu je sve bilo dovoljno rečeno. Šta vi mislite?

Zašto bismo se mi trudili da vaspitavamo one koji dosad nisu bili dovoljno opasuljeni, jelda?
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #339 у: 02.34 ч. 25.05.2008. »

Овде ни један Википедиста осим Дунга није био поменут именом. Не би био ни Дунго да се није трпао тамо где му није место. Ко му је крив што се појавио овде, нико га није звао. Да је фино и даље само посматрао и у тишини исправљао грешке на које се ове указује (као што то други раде, јер није он једни админ који је овде пријављен, нити једини који с времена на време баци поглед на ову тему), његово име не би било  ни поменуто. Дакле... Као што рекох у тамо некој другој теми: кјуриосити килд д кет;D
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #340 у: 02.39 ч. 25.05.2008. »

Nema veze što nisu imenom pomenuti; poruke su jednostavno postale takve da kad ih neko čita stiče loš utisak. Svi sad znamo da administratori, ili neki od administratora, na Vikipediji ne valjaju, što i nismo morali da znamo o njima makar i bilo istina, jer to i nije tema ove teme, zar ne? To je „ruganje“ na koje ja mislim, a to ipak nije neophodno. Ne moramo mi pisati priručnik o stanju na Vikipediji za neupućene, niti se moramo laćati vaspitanja nevaspitanih. Wink
« Задњи пут промењено: 02.45 ч. 25.05.2008. од Ђорђе Божовић » Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #341 у: 02.45 ч. 25.05.2008. »

Цитат
što i nismo morali da znamo o njima makar i bilo istina. Jelda?

Шта има лоше у томе да свет зна какви су администратори на википедији? Самим тим се ограђујемо од критиковања других корисника који не поступају као они и њима слични. Јер, Википедија нису само администратори, него и хиљаде других корисника који доприносе сваки дан ко мали мрави најбоље што могу тој истој енциклопедији и радо прихватају савет оног који боље зна од њих, не само у области правописа, него уопште. Проблем је у томе што добро организовану ВЛАСТ имају надмени и арогантни људи и то није добро. А кад нешто није добро, треба о томе да се јавност обавести. Или треба да ћутимо?

Уосталом, кад вам је толико жао администратора, нећемо више Cheesy. И ово што је до сада речено, довољно сликовито говори о стању које тамо влада. А за ВАШУ љубав (јер ми је до ВАС стало) ја више нећу написати ни једну једину реч о Википедији. Ето. Чисто да се зна колико вас све овде волим. Grin
« Задњи пут промењено: 02.48 ч. 25.05.2008. од Brunichild » Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #342 у: 02.52 ч. 25.05.2008. »

Drago mi je što bi nešto učinila za moju ljubav, ali u ovom slučaju zaista ne moraš. Wink

Sad, možda ima nečega i u tome što ti kažeš — možda treba javnost obavestiti o tome kako vlast drže nadmeni ljudi, što stvarno nije dobro. Pih, stari anarhist, samo mi pomeni „vlast“ i „nije dobro“ u jednoj rečenici, i odmah ću se složiti s tobom. Cheesy

S druge strane, čim se iz nečega stiče loš dojam o nekome, to nije lepo. (A i moje su poruke bile isto takve, samo ih malo pogledaj unazad, ali manje eksplicitne. Cool) Bilo kako bilo, tema nije „sastav vlasti na Vikipediji“ nego „biseri sa Vikipedije“, pa bismo mogli da govorimo o tome — manje je strahovito, rekao bih. Roll Eyes
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #343 у: 02.56 ч. 25.05.2008. »

Хе, хе... Сад... Ја бих се надовезала на то што си рекао и одговорила, али не могу, обећала сам неком за љубав, а обећање је ипак, обећање...  Smiley

У сваком случају и даље стојим са молбом Сајку да барем неке од ових лоших транскрипција допуни и правилним обликом и оригиналом. Не због Википедије, него зато што ме интересује да научим. За разлику од НЕКИХ, ја сматрам да човек, колико год година имао, увек има нешто ново да научи... Wink
Сачувана
Ђорђе Божовић
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:
Đorđe Božović
Струка: lingvist
Поруке: 4.322


« Одговор #344 у: 03.01 ч. 25.05.2008. »

Naravno, to je tačno.

Obećanje jeste obećanje, ali niko ti nije tražio da obećaš, zar ne? Sama si sebi, a „za vašu ljubav“, odjednom, bez razloga, obećala. Zato ga možemo zaboraviti — i u cilju učenja, kao što i sama reče, jer mi ovde želimo da učimo, ne bi bilo loše da i dalje donosiš „bisere“ sa Vikipedije na srpskom jeziku. Meni za ljubav? Smiley
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 59
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!