Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
09.52 ч. 28.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 2 3 [4] 5  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Srpska sujeverja  (Прочитано 118206 пута)
0 чланова и 0 гостију прегледају ову тему.
Bojan
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
nema Smiley
Име и презиме:
Bojan
Поруке: 271



« Одговор #45 у: 14.40 ч. 20.03.2009. »

Pa i ta tvoja metoda bježanja od sujevjerja je određena vrsta sujevjerja... i nije uopšte čudno to što ej narod sujevjeran, to je u neku ruku veoma dobro, imalo je mnogo smisla nekad, sada možda manje, ali neke stvari je narodu bilo lakše plasirati kroz sujevjerje, nego objašnjavati zašto nije dobro i tako u nedogled....
Сачувана
aleksandra7
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 58



« Одговор #46 у: 15.59 ч. 20.03.2009. »


 Ниси ме разумео уопште. Ја се насмејем када видим црну мачку да ми пређе пут, када идем на спрат број 13, када седим на столици број 13, сетим се сујеверних људи. И приметила сам пошто не верујем у такве ствари никад ми се ни не обистине те тобожње претпоставке типа "десиће ти се ово или оно, ако урадиш то". Само сам то хтела рећи.
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #47 у: 17.12 ч. 20.03.2009. »

И приметила сам пошто не верујем у такве ствари никад ми се ни не обистине те тобожње претпоставке типа "десиће ти се ово или оно, ако урадиш то".

A zar ne mislis da je i to neka vrsta sujeverja? Posto ne verujem u to, nikad se i ne ostvaruje. Dakle, da verujes, ostvarivalo bi se?  Grin
Сачувана
Bojan
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
nema Smiley
Име и презиме:
Bojan
Поруке: 271



« Одговор #48 у: 19.48 ч. 20.03.2009. »

pa ja sam upravo to rekao, to je isto sujevjerje ali u drugu stranu.... Smiley

ja se ne nasmijem kad vidim crnu mačku, nego ni ne obratim pažnju na nju, mačka ko mačka... a to kad se nekom desi nešto loše, to bi se vjerovatno desilo, nevezano za mačke i ostale stvari, ali pošto čovjek voli da u nečemu nađe uzrok, najlakše je valjda okriviti mačku ili petak Smiley
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #49 у: 19.49 ч. 20.03.2009. »

Јадне мачке... Smiley
Сачувана
aleksandra7
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 58



« Одговор #50 у: 21.13 ч. 20.03.2009. »

И приметила сам пошто не верујем у такве ствари никад ми се ни не обистине те тобожње претпоставке типа "десиће ти се ово или оно, ако урадиш то".


A zar ne mislis da je i to neka vrsta sujeverja? Posto ne verujem u to, nikad se i ne ostvaruje. Dakle, da verujes, ostvarivalo bi se?  Grin

Не, већ сматрам да неко сам верујући у то, у ствари призива такве ствари." Какве су ти мисли, такав ти је живот".
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #51 у: 21.19 ч. 20.03.2009. »

И приметила сам пошто не верујем у такве ствари никад ми се ни не обистине те тобожње претпоставке типа "десиће ти се ово или оно, ако урадиш то".


A zar ne mislis da je i to neka vrsta sujeverja? Posto ne verujem u to, nikad se i ne ostvaruje. Dakle, da verujes, ostvarivalo bi se?  Grin

Не, већ сматрам да неко сам верујући у то, у ствари призива такве ствари." Какве су ти мисли, такав ти је живот".
Па то је управо то. Ако не верујем, неће ми се ни десити, ако верујем, призивам па ми се дешава. И то је исто сујеврје, ал наопачке. Лепо рече Бојан.

Сачувана
aleksandra7
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 58



« Одговор #52 у: 21.44 ч. 20.03.2009. »


Мислите вас двоје шта вам је воља, али ја себе не сматрам сујеверном особом.Али треба мало да прочитате  књигу о снази воље ако нисте. Има много људи који тако мисле о томе. Више немам намеру да се о овоме с вама распредам.
Сачувана
Bojan
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
nema Smiley
Име и презиме:
Bojan
Поруке: 271



« Одговор #53 у: 21.54 ч. 20.03.2009. »

Pa mi smo baš voljni da raspredamo, eto i bez čitanja knjige, a ti i uz pročitanu knjigu tako brzo odustade... Samo malo razmisli, ta tvoja teorija je nastala baš upravo iz sujevjerja i bazirana je na njemu... i baš zato je to obrnuto sujevjerje, ali polako, shvatićeš... sve je to do snage naše volje da te ubijedimo... Grin
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #54 у: 22.10 ч. 20.03.2009. »

А ако будеш посебно тврд орај, има да зовемо Чумка у помоћ... Smiley
Сачувана
Зоран Ђорђевић
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка: Дипл. инж.
Поруке: 2.364



« Одговор #55 у: 22.17 ч. 20.03.2009. »

Више немам намеру да се о овоме с вама распредам.
Александра неће више да се настАвља с нама.  Smiley
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #56 у: 22.19 ч. 20.03.2009. »

Више немам намеру да се о овоме с вама распредам.
Александра неће више да се настАвља с нама.  Smiley
Богуми, неће... Smiley

А можда и 'оће... Зависи колико смо ми досадни, а можемо бити врло, врло досадно-упорни... Smiley
Сачувана
Bojan
одомаћен члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:
nema Smiley
Име и презиме:
Bojan
Поруке: 271



« Одговор #57 у: 22.31 ч. 20.03.2009. »

šta ti je snaga volje, a ni knjigu ne pročitasmo, pa da smo knjigu još pročitali, gdje bi nam kraj bio.... eh......... Grin
Сачувана
Madiuxa
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 7.477


« Одговор #58 у: 22.54 ч. 20.03.2009. »

Ма шта има да читамо књигу о снази воље, кад је наша ко стена јака... Врнуће се Александра, сигурно... Smiley
Сачувана
Miki
Гост
« Одговор #59 у: 01.02 ч. 21.03.2009. »

Мислим да Александра прича о снази воље као вере у сопствене снаге. Једноставно, моћ позитивног мишљења. Ако верујем у себе, постићи ћу оно што сам наумио. Ако заузмем став на самом почетку како нешто не могу, онда ће ме та мисао спутавати да нешто постигнем брзо и лако, иако се на крају некако изборим са тим. Нема ту никаквог сујеверја, као што је враћање три корака уназад ако нам црна мачка пређе пут, непролазак испод лестви, седам година нестреће ако разбијем огледало, петак тринаести, бла, бла... Та времена су за нама (како коме). Smiley
Сачувана
Тагови:
Странице: 1 2 3 [4] 5  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!