Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
06.36 ч. 29.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: [1]
  Штампај  
Аутор Тема: Математичари, астрономи и тако......  (Прочитано 2275 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Милан
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 50



« у: 23.19 ч. 02.04.2010. »

Пишем семинарски рад. Да не бих писао више тема, у овој ћу вам оставити око двадесетак имена за  које ми треба транскрипција. Стварно немам живаца да их ја претражујем (куцао сам данас рад 5 сати и већ ме очи боле од Ворда). То ћете ви брзо.......
Гауса и Ојлера знам али остале чике не познајем.  Smiley

Lorenzo Mascheroni (ITA), Johann Georg von Soldner (GER), Friedrich Bernhard Gottfried Nicolai (GER), Christian Fredrik Lindman (ваљда SWE), Ludwig Oettinger (GER), William Shanks (GBR), James Whitbread Lee Glaisher (GBR), John Couch Adams (GBR), John William Wrench (USA), Helmut Fischer and Carl Zeller (ваљда GER), Dura W. Sweeney, William A. Beyer and Michael S. Waterman, Richard Peirce Brent, Edwin Mattison McMillan, Jonathan Michael Borwein
Сачувана
Психо-Делија
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457


« Одговор #1 у: 11.51 ч. 03.04.2010. »

Лоренцо Маскерони, Јохан Георг фон Золднер, Фридрих Бернхард Готфрид Николаи, Кристијан Фредрик Линдман, Лудвиг Етингер, Вилијам Шанкс, Џејмс Витбред Ли Глејшер, Џон Куч Адамс, Џон Вилијам Ренч, Хелмут Фишер и Карл Зелер, Дура В. Свини, Вилијам А. Бајер и Мајкл С. Вотерман, Ричард Пирс Брент, Едвин Матисон Макмилан, Џонатан Мајкл Борвајн.
Сачувана
J o e
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.688



« Одговор #2 у: 12.27 ч. 03.04.2010. »

Лоренцо Маскерони, Јохан Георг фон [1] Золднер, Фридрих Бернхард Готфрид [2] Николаи, Кристијан Фредрик Линдман, Лудвиг Етингер, Вилијам Шанкс, Џејмс Витбред Ли Глејшер, Џон Куч Адамс, Џон Вилијам Ренч, Хелмут Фишер и Карл [3] Зелер, Дура В. Свини, Вилијам А. Бајер и Мајкл С. Вотерман, Ричард Пирс Брент, Едвин Матисон Макмилан, Џонатан Мајкл Борвајн.

1. Правопис каже да се иницијално S чешће преноси као С-, не даје ниједан пример за З-.
2. AI се упућује на EI, за шта је транскрипција ај. Николаи би нарочито било незгодно због деклинације (од Николаија).
3. Није ли Целер?
Сачувана
Бојан Башић
уредник форума
староседелац
*****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.611


« Одговор #3 у: 12.58 ч. 03.04.2010. »

Гауса и Ојлера знам али остале чике не познајем.  Smiley

Jesi li siguran da znaš kako se transkribuje ime Leonharda Ojlera? Smiley
Сачувана
Милан
члан
***
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 50



« Одговор #4 у: 16.26 ч. 03.04.2010. »

У мом уџбенику из Анализе стоји Леонард Ојлер и где год куцам на српском увек изађе Леонард.
Сачувана
Тагови:
Странице: [1]
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!