Српски језик - Вокабулар форум
Srpski jezik - Vokabular forum
08.53 ч. 29.03.2024. *
Добро дошли, Гост. Молимо вас пријавите се или се региструјте.
Да ли сте изгубили ваш активациони e-mail?

Пријавите се корисничким именом или имејлом, лозинком и дужином сесије

Помоћ за претрагу речника Вокабулара
Вести:
Правила форума - Речник - Правопис - Граматика - Вокатив - Језичке недоумице

 
   Почетна   Помоћ Претрага форума Календар Тагови Пријављивање Регистрација  
Странице: 1 ... 3 4 [5]  Све
  Штампај  
Аутор Тема: Televizijski skolski program  (Прочитано 78730 пута)
0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.
Оли
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:
Оливера Потић
Поруке: 993


« Одговор #60 у: 22.58 ч. 18.06.2008. »

да не буде забуне, све сам ово извукао из малог мозга, а не са мрежице) Grin

Дивимо ти се до имбецилности Shocked.
Сачувана
Психо-Делија
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Мушкарац
Организација:

Име и презиме:

Струка:
Поруке: 1.457


« Одговор #61 у: 23.20 ч. 18.06.2008. »

Не претеруј. Grin
Сачувана
Соња
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
/
Име и презиме:
Соња Ђорђевић
Струка:
Поруке: 1.404




« Одговор #62 у: 18.51 ч. 04.12.2008. »

   Још увек ми је тешко да поверујем, мада имам више него опипљив доказ: јуче су на Пинку пустили Лаловићев „Свет који нестаје“! „Последњу оазу“ су, на моју велику жалост, пустили у понедељак, што нисам била на време видела (све и да јесам - за шта су мале шансе, јер списак емисија на Пинку у принципу и не погледам - морала сам да будем на предавању баш у то време...). Снимила сам, наравно (додуше, са све рекламама, али то вероватно може да се среди), тако да, ако некоме треба - може нека замена за цртаће - или за Последњу оазу Smiley.
Сачувана
Соња
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
/
Име и презиме:
Соња Ђорђевић
Струка:
Поруке: 1.404




« Одговор #63 у: 21.45 ч. 06.03.2009. »

   Ових дана се на радио Индексу јако лепо спрдају на рачун хипотетичког новог скупштинског канала и програма који би се тамо емитовао. Можда ћете набасати.

   Него, [mod: uklonjen uvredljiv izraz] (РТС 1) ће једини филм који ми се заиста свидео  током више него дугог низа година, један од ретких који нешто вреде, пустити сутра (субота на недељу) у 00.40 (да се разумемо, нико ни опсовао није, крајње је културан)! Знам да ово нема никакве везе са школским програмом, али ме нервира.
« Задњи пут промењено: 07.28 ч. 07.03.2009. од Pedja » Сачувана
alcesta
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.865



« Одговор #64 у: 00.06 ч. 07.03.2009. »

A koji je to film? Smiley

   Још увек ми је тешко да поверујем, мада имам више него опипљив доказ: јуче су на Пинку пустили Лаловићев „Свет који нестаје“! „Последњу оазу“ су, на моју велику жалост, пустили у понедељак, што нисам била на време видела (све и да јесам - за шта су мале шансе, јер списак емисија на Пинку у принципу и не погледам - морала сам да будем на предавању баш у то време...). Снимила сам, наравно (додуше, са све рекламама, али то вероватно може да се среди), тако да, ако некоме треба - може нека замена за цртаће - или за Последњу оазу Smiley.

Videla sam skoro negde da ima da se kupe oba filma na jednom DVD-u za par evra. Sigurno ima i u BG da se nađe, ali ako baš ne možeš da iskopaš reci da ti ja uzmem ovde kad naletim. Smiley
Сачувана
Соња
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
/
Име и презиме:
Соња Ђорђевић
Струка:
Поруке: 1.404




« Одговор #65 у: 02.50 ч. 07.03.2009. »

    Оно што ће пустити сутра у глуво доба ноћи је „Инстинкт“, са Ентонијем Хопкинсом. Једини филм који сам одгледала једно пет пута и могла бих још (то не значи да је филм најбољи на свету, него да се мени (и мојим другарима/колегама) свидео; иначе мало филмова гледам и већину брзо заборавим). Срећом, ово имам на диску, тако да могу да делим Wink.
    Што се Лаловићевих филмова тиче, могу да потражим овде, није ми падало на памет (ништа неуобичајено). То би стварно свака пристојна кућа са малом децом требало да има (тих се филмова, рецимо, сећам од пре 20 година; тек сад сам, наравно, приметила неке монтаже и сличне ситне обмане, али није ми сметало, Гиле и Лана су били прави Smiley).
    Недавно је представљен Лаловићев нови филм, мислим да се зове „Како продати топлину земље“. Како год, наслов је цитат из говора оног несрећног поглавице кад су смрдљиви бели досељеници били забедили да „купе“ још неки део њихове земље, то је била и инспирација, а ради се о загађивању и сл. видовима немара према свему (колега је био на том представљању и није му се свидело што је све снимано оним истим препотопским камерама, са оном истом техником, има утисак да због техничке застарелости неће добро проћи).

   P. S.
   Није да нема грубих сцена, али мислим да више насиља има у просечном дневнику (оних дана кад се не играју значајне утакмице) - о серијама и другим филмовима (који се пуштају у пристојно време) да и не говорим.

   P. P. S.
   Замисли отприлике мешавину Лета изнад кукавичјег гнезда и Горила у магли.

   P. P. Р. S.
   Ево мало линкова: http://video.movies.go.com/instinct/
http://www.friendsofishmael.org/action/arts/instinct.shtml
http://www.imdb.com/title/tt0128278/
« Задњи пут промењено: 03.00 ч. 07.03.2009. од Сошке » Сачувана
alcesta
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:

Име и презиме:

Поруке: 1.865



« Одговор #66 у: 13.36 ч. 07.03.2009. »

A, znam! To mi je jedan od omiljenih filmova, samo mu naslov nikad ne zapamtim. Smiley Inače nije baš dobro prošao, rekla bih, ali meni se baš sviđa. Smiley
Сачувана
Соња
језикословац
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Пол: Жена
Организација:
/
Име и презиме:
Соња Ђорђевић
Струка:
Поруке: 1.404




« Одговор #67 у: 21.22 ч. 07.03.2009. »

   Kako da prođe, kuku meni, kad su ga na televiziji pustili jednom dok su ono bile neke demonstracije, pa su svi sem mene bili po ulicama, i puštaju ga sad, posle ponoći, a ne sećam se da sam čula da su ga nešto doneli u bioskope, u koje ionako slabo ko ide. Bezveze. Glup narod. Navikli na pucnjave, jurnjave i ono, što bi rek’o moj otac, ko će koga da za.... za neke pare... Propade svet načisto.
Сачувана
Ena
староседелац
****
Ван мреже Ван мреже

Организација:

Име и презиме:

Струка: filolog
Поруке: 1.114


« Одговор #68 у: 00.22 ч. 02.03.2014. »

Osim pomenutih, u mom detinjstvu je bilo još nekih zanimljivih crtaća koje sam volela. Nekih sam se prisetila po sačuvanim albumima sa sličicama koji su "iznikli" prilikom preseljenja.

Najveća misterija mi je Hajdi, gde sam pronašla skoro u potpunosti popunjen album, a televizijskog crtanog serijala se uopšte ne sećam. Totalni mrak. Bila sam verovatno previše mala da bih se sećala.

Pa onda, crtani zvani Sport Bili. Njega sam se setila kad sam među albumima i slikovnicama iz detinstva pronašla poster sa likovima iz crtaća. Sport Bilija se sećam kao kroz maglu, mislim da se radilo o avanturama dečaka, devojčice i psa i da im je glavna pomoć bila čarobna torba iz koje su nastajali predmeti koji su im bili potrebni (da savladaju prepreke i ostvare zadatak).

Tarzana se već bolje sećam, mislim da je on išao pre Dnevnika (ili odmah posle Huh); kasnije je taj termin pripao Štrumpfovima.
Сачувана

These our actors, as I foretold you, were all spirits, and are melted into air, into thin air ...
Тагови:
Странице: 1 ... 3 4 [5]  Све
  Штампај  
 
Скочи на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1 RC2 | SMF © 2001-2005, Lewis Media Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!